Етър ликува на “Васил Левски” срещу Септември (ВИДЕО)

Етър ликува на стадион “Васил Левски”, след като постигна чист успех с 2:0 срещу Септември в среща от 7-ия кръг на Първа лига. Точни за “виолетовите” бяха Румен Руменов (25) и Даниел Младенов (63).

Срещата започна на ниско темпо, а положения пред двете врати липсваха. Първото по-сериозно такова за първото полувреме се оказа и гол. Румен Руменов се разписа с глава в 25-ата минута след асистенция на Даниел Младенов.БЛИЦ.СПОРТ

В 38-ата минута Етър можеше да поведе с 2:0, но Валентин Галев демонстрира качества и на два пъти отрази удари на Велко Батрович.

Втората част започна с видима инициатива от гостите, като чистите положения пред вратата на Галев обаче липсваха.

В 57-ата минута Боджадж свали топката към Младенов, който се измъкна от двама бранители и стреля, но покрай вратата.

Няколко минути по-късно Етър на практита реши крайния изход на мача, след като отбеляза второ попадение. То бе дело на Даниел Младенов, който получи свалена топка с глава в наказателното поле от Флорент Боджадж.

До края Септември опита по някакъв начин да върне поне едно от попаденията пасив, но така и не стигна до чисти положения и закономерно загуби с 0:2.

След този успех Етър се изкачва до 10-ата позиция със 7 точки от седем срещи, а Септември остава тринадесети с 4 пункта.

Септември – Етър 0:2
0:1 Румен Руменов (25), 0:2 Даниел Младенов (63)

Най-интересното от мача:
1 – Начало на срещата.
6 – Удар на Галчев от дистанция, но той е неточен.
9 – Младенов стреля от въздуха, но неточно.
25 – ГОООЛ! Етър открива резултата. Голмайстор е Румен Руменов, който вкара с глава след асистенция на Младенов.
38 – Велко Батрович се озова на два пъти на чиста позиция, но Валентин Галев демонстрира качествата си и отрази ударите на нападателя.
45 – Край на първата част.
–––––––––––––––––––––––––––––
46 – Начало на втората част.
57 – Боджадж свали топката към Младенов, който се измъкна от двама бранители и стреля, но покрай вратата.
63 – ГОООЛ! Етър повежда с 2:0. Точен е Даниел Младенов, който получи свалена топка с глава в наказателното поле от Флорент Боджадж.
73 – Будинов засече центриране на Галчев, но ударът му с глава мина над напречната греда.
90 – Край на мача. Етър печели с 2:0.

Септември: 1.Валентин Галев, 6.Александру Бенга, 15.Васил Добрев, 4.Матиеу Диаби, 26.Фабиано Алвеш, 8.Борис Галчев, 10.Асен Чандъров (4623.Здравко Димитров), 24.Александър Георгиев, 11.Иван Тилев (7518.Владимир Николов), 20.Ишмаел Байду (677.Георги Русев), 9.Мирослав Будинов
Резерви: 21.Янко Георгиев, 7.Георги Русев, 23.Здравко Димитров, 14.Яя Меледже, 18.Владимир Николов, 16.Иво Димитров, 3.Слави Косов
Треньор: Николай Митов

Етър: 1.Христо Иванов, 21.Венцислав Василев (8070.Кольо Станев), 3.Артьом Артюнин, 14.Иван Скерлев, 30.Димо Атанасов, 5.Георги Сърмов, 10.Велко Батрович, 11.Даниел Младенов (6692.Ерик Почански), 22.Никола Колев, 8.Румен Руменов, 88.Флорент Боджадж (749.Иван Петков)
Резерви: 12.Анатоли Господинов, 92.Ерик Почански, 99.Жилсон Варела, 9.Иван Петков, 73.Иван Стоянов, 70.Кольо Станев, 17.Чавдар Ивайлов
Треньор: Красимир Балъков

Стадион: “Васил Левски”, София