Божинов се завърна с гол в Първа лига! Витоша и Ботев (Враца) с хикс

Валери Божинов се завърна с гол в българския футбол. Звездата вкара за Ботев (Враца) при гостуването на Витоша (Бистрица), което завърши при резултат 1:1. За домакините пък точен бе Ивайло Лазаров (37).БЛИЦ.СПОРТ

Срещата започна по-добре гостите от Враца, които контролираха събитията на терена и определено имаха по-добрите ситуации.

В 24-ата минута бе първият по-сериозен шанс, при който Спас Георгиев получи страхотна възможност след разбъркване от корнер, но стреля в аут.

Няколко минути по-късно падна и първият гол на дебютанта Валери Божинов за Ботев (Враца). Нападателят вкара топката от границата на наказателното поле след чудесен пас от Петър Атанасов.

Winbet – най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Веднага след гола пасив Витоша се активизира и стигна до изравняване 10 минути след попадението на Божинов. Голмайстор за “тигрите” бе Ивайло Лазаров. Той бе изведен сам срещу Красимир Костов и не сгреши.

До края на първата част по-сериозни положения нямаше и логично двата тима се оттеглиха при 1:1.

През втората част домакините излязоха пределно мотивирани и бързо поеха инициативата.

В 64-ата минута “тигрите” стигнаха до чудесна възможност, която обаче бе пропусната от Четин Садула. Нападателят получи страхотен пас от Иван Вълчанов, но стреля в аут.

След първоначалните силни минути за Витоша темпото на играта намаля значително, а двата отбора не успяха да създадат по-сериозни положения и логично завършиха при резултат 1:1.

Така това равенство отрежда на Витоша 8-ото място във временното класиране на Първа лига, като “тигрите” имат 10 точки. Гостите от Враца пък събират 8 пункта и заемат 10-ото място в първенството.
ПЪРВА ЛИГА – СЕЗОН 2018/2019

ВИТОША – БОТЕВ 1:1
0:1 Валери Божинов (27), 1:1 Ивайло Лазаров (37)

Най-интересното от мача:
1 – Начало на мача.
3 – Витоша поиска дузпа чрез Григор Долапчиев, който падна в наказателното поле, но такава не бе отсъдена.
9 – Даниел Кутев стреля с глава след изпълнение на корнер, но в аут.
24 – Топката попадна в Спас Георгиев след центриране от корнер, но халфът стреля в аут от много добра позиция.
27 – ГОООЛ! Ботев (Враца) взима преднина в мача. Голмайстор е Валери Божинов, който отбеляза от границата на наказателното поле след прекрасен пас на Петър Атанасов.
37 – ГОООЛ! Витоша изравни резултата. Голмайстор е Ивайло Лазаров, който получи страхотен пас от Даниел Кутев. Халфът бе изведен сам срещу Красимир Костов и не сгреши.
45 – Край на първата част.
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
46 – Начало на второто полувреме.
54 – Силен шут на Спас Георгиев фронтално срещу вратата, но в аут.
64 – Какъв шанс! Иван Вълчанов намери Четин Садула със страхотно центриране в наказателното поле, но капитанът на “тигрите” стреля над вратата.
90+3 – Стоев стреля, топката се отби от защитник на Витоша и Домовчийски опита да преодолее вратаря отблизо, но стражът спаси.
90+3 – Край на мача.

Витоша (Бистрица): 1.Християн Василев, 2.Тодор Гочев, 5.Венцислав Бонев, 18.Петко Цанков, 94.Михаил Милчев, 14.Четин Садула, 88.Ивайло Лазаров, 80.Лъчезар Котев (817.Кристиян Кочилов), 66.Иван Вълчанов, 11.Даниел Кутев, 45.Григор Долапчиев (6296.Наско Милев)
Резерви: 12.Николай Георгиев, 4.Кристиан Узунов, 6.Румен Гьонов, 7.Кристиян Кочилов, 10.Георги Амзин, 17.Михаил Петров, 96.Наско Милев
Ст. треньор: Росен Кирилов

Ботев (Враца): 33.Красимир Костов, 11.Андреас Васев, 58.Атанас Фиданин, 37.Венцислав Керчев, 26.Мариян Иванов, 6.Даниел Гаджев (7471.Емил Стоев), 88.Йордан Апостолов, 19.Ивайло Михайлов, 17.Спас Георгиев (5894.Юлиан Ненов ), 10.Петър Атанасов, 86.Валери Божинов (8030.Валери Домовчийски)
Резерви: 1.Христо Митов, 30.Валери Домовчийски, 7.Георги Вълчев, 71.Емил Стоев, 9.Иван Колев, 20.Костадин Гаджалов, 94.Юлиан Ненов
Ст. треньор: Сашо Ангелов

Стадион: “Витоша”, Бистрица
Съдия: Станислав Ставров