Верея измъчи Лудогорец, вкара след 1237 минути суша, но допусна бърз обрат (ВИДЕО)

Лудогорец победи трудно с 2:1 на своя стадион тима на Верея, който до този момент има едва две точки и не бе отбелязал гол от началото на сезона. Антон Огнянов обаче направи това на “Лудогорец Арена” през първата част. Антон Недялков със своето първо попадение за разградчани и Марселиньо донесоха успеха на шампионите.БЛИЦ.СПОРТ

През първото полувреме играта бе изцяло в половината на Верея, но гостите се прибраха на почивката с изненадваща преднина от един гол.

Кампаняро и Лукоки изпуснаха добри положения в първите 15 минути, а след тях късмета си опитаха Сисиньо и Вандерсон. След 30-ата минута темпото на игра спадна, а в 40-ата трибуните бяха смълчани. Верея получи право да изпълни пряк свободен удар на около 22-3 метра от вратата на Ренан, а Антон Огнянов прати топката перфектно в горния ъгъл и не остави шансове на стража на Лудогорец – 1:0 за Верея.

Това бе първо попадение за Верея от цели 1237 минути, които започнаха през миналото първенство. Последното попадение за старозагорци падна в мача срещу Ботев (Враца) миналия сезон.

В последната минута на първата част Кешерю опита задна ножица, но ударът му профуча над вратата.

Winbet – най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Лудогорец натисна още с подновяването на играта. Кешерю и Марселиньо пропуснаха добри ситуации, а Пауло Аутори вкара втори нападател в лицето на Якуб Швиерчок. Именно той бе близо до изравняване на два пъти, но и в двата случая отличните възможности завършиха с профучаване на топката покрай вратата.

Последва още една изключителна намеса на вратаря на Верея Георги Георгиев, но малко по-късно закономерното се случи. В 78-ата минута защитата на Верея не изчисти добре топката, тя попадна в краката на Антон Недялков, който стреля от 23-24 метра по земя и прати кълбото в мрежата за 1:1.

Само 4 минути по-късно се стигна до пълен обрат. Марселиньо получи топката на границата на наказателното поле на Верея, финтира Ндомбоу и с хубав удар направи резултата 2:1 в полза на разградчани.

С успеха Лудогорец излезе временно на второ място в класирането със 17 точки. Левски е първи с 19 точки, но с мач по-малко. Третият ЦСКА има 16 и също мач по-малко от разградчани. Верея е на дъното с 2 точки.

Лудогорец – Верея 2:1
0:1 Антон Огнянов (40), 1:1 Антон Недялков (78), 2:1 Марселиньо (82)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
3- Вандерсон намери в коридор Густаво Кампаняро. Халфът стреля с десния крак, но топката прелетя встрани от вратата на Георги Георгиев
15- Лукоки се освободи от бранител и стреля от няколко метра, но право в ръцете на вратаря на Верея
17- Сисиньо също стреля по диагонала, навлизайки отдясно в наказателното поле, но ударът му не намери целта
22- Вандерсон стреля от воле, но не намери допре топката и я прати на два метра вдясно от вратата
30- Огнянов отправи първия удар за Верея – от фаул но не улучи вратата
40- ГОЛ ЗА ВЕРЕЯ! Антон Огнянов завъртя отлично топката с левия крак от пряк свободен удар почти от границата на наказателното поле и не остави шансове на Ренан!
45- Лукоки центрира от аутлинията, Кешерю Опита задна ножица от няколко метра, но топката профуча над вратата
45+2- Край на първото полувреме
__________________________________
46- Начало на второто полувреме
55- Марселиньо дриблира добре, навлезе в наказателното поле и стреля с десния крак – на метър вляво от вратата
58- Марселиньо стреля след комбинация с Кешерю, Георгиев изби
65- Много добра контраатака на Лудогорец, Вандерсон изведе Швиерчок, но ударът на нападателя мина на сантиметри от гредата
68- Нов удар на Швиерчок и отново топката минава покрай вратата
72- Нов пропуск на Лудогорец и нова страхотна намеса на Георги Георгиев! Моци бе оставен сам в наказателното поле, стгреля с глава, но с акробатично изпълнение стражът на Верея изби в корнер
78- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Антон Недялков стреля силно по земя от дистанция и реализира своя първи гол за шампионите!
82- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Марселиньо финтира Ндомбоу и с хубав удар от границата на наказателното поле направи резултата 2:1 в полза на разградчани!
90- 3 минути продължение
90+3- Край на мача

Лудогорец: 33.Ренан Сантос, 3.Антон Недялков, 4.Сисиньо, 6.Натанаел, 30.Козмин Моци, 10.Густаво Кампаняро (60-70.Якуб Швиерчок), 18.Светослав Дяков, 84.Марселиньо, 88.Вандерсон, 92.Джоди Лукоки (72-7.Димо Бакалов), 28.Клаудиу Кешерю (86-44.Яцек Горалски)
Резерви: 1.Хорхе Броун, 90.Рафаел Форстър, 5.Георги Терзиев, 7.Димо Бакалов, 37.Жоао Паоло, 70.Якуб Швиерчок, 44.Яцек Горалски
Треньор: Пауло Аутори

Верея: 27.Георги Георгиев, 77.Емин Ахмед, 6.Иво Иванов, 5.Илия Мунин, 3.Теофилос Коуроупис, 88.Майкъл Тевия (76-17.Елиаш Силва), 28.Ндомбоу Александер, 10.Антон Огнянов, 11.Милан Вушорович (84-9.Станислав Маламов), 7.Милен Танев (66-24.Сеидина Диара), 16.Билел Малек
Резерви22.Богомил Цинцарски, 9.Станислав Маламов, 30.Стефан Аличков, 24.Сеидина Диара, 8.Денислав Станчев, 17.Елиаш Силва, 33.Емил Йоргенсен
Треньор: Людмил Киров