България победи трудно Португалия с 3:1

България победи Португалия с 3:1 гейма  (21:25, 25:18, 25:20, 25:21) в двубоя от група “D” на световната лига по волейбол, игран в зала “Арена Армеец” в София.sportni.bg

Двубоят започна със сервис на португалците и точка за българския тим. “Лъвовете” успяха да дръпнат с две точки за 4:2, но след това допуснаха съперника да направи серия от четири поредни точки – 4:6.
Момчетата на Найден Найденов изравниха до 6:6 точки, а първото техническо прекъсване в мача дойде при резултат 7:8 за Португалия.

След паузата играта продължи точка за точка, но португалците отново стигнаха до преднина от две точки – 12:14.

Второто прекъсване в първия гейм отново дойде при преднина на съперника ни – 14:16 точки.

Последва изравняване на резултата – 16:16, след което двубоят отново продължи с борба точка за точка.

Постепенно българите отстъпиха инициативата на Португалия и противникът ни поведе с пет точки – 17:22.

Добрата игра на португалците продължи и в крайна сметка те затвориха частта при резултат 25:21 и поведоха с 1:0 гейма.

Вторият гейм започна много оспорвано, като двата отбора си разменяха преднина от две точки, но в крайна сметка първата техническа пауза дойде при резултат 8:6 за България.

Добрата игра на момчетата на Найден Найденов продължи и при второто прекъсване те вече имаха аванс от четири точки – 16:12.

“Лъвовете” ни не се отпуснаха и увеличиха преднината си до цели шест точки, повеждайки с 20:14.

Така българският национален отбор спечели втория гейм с 25:18 и изравниха резултата – 1:1.

Третата част започна със сгрешени начални удари и реми 1:1 точки, след като Ферейра за Португалия и Николов за България сбъркаха.

След това гостите стигнаха до преднина от две точки – 4:2, но тя бързо бе стопена от нашия отбор, който изравни за 5:5.

Оспорваната игра продължи, но техническата пауза дойде при резултат 8:7 в полза на България.

Постепенно българите поведоха с три точки  – 14:11, а при второто прекъсване в гейма водехме с четири точки – 16:12.

Нашите момчета успяха да запазят този аванс и принудиха селекционерът на Португалия да поиска прекъсване при резултат 19:15.

То обаче не помогна на съперника ни да избегне поражението в третия гейм, който “лъвовете” спечелиха с 25:20.

Четвъртият гейм започна зле за домакините, след като португалците отбелязаха три безответни точки и поведоха с 3:0.

Българите обаче успяха да обърнат резултата в своя полза до 7:5, но последва нова серия на съперника и техническата пауза дойде при 7:8 за Португалия.

След това българските волейболисти успяха да си върнат инициативата и дръпнаха с четири точки на противника – 16:12.

Срещата продължи много оспорвано и при преднина от две точки за нашия тим 19:17 Найден Найденов поиска прекъсване.

То изглежда дойде точно навреме, след като България спечели частта с 25:21 и по този начин и двубоя с 3:1 гейма.