Страхотна драма! Лудогорец с фамозен обрат срещу Ботев след зрелище в Пловдив (ВИДЕО)

Шампионът Лудогорец сътвори феноменален обрат и спечели с 3:2 при визитата си на Ботев (Пд) в среща от деветия кръг на Първа лига. Двата тима на практика си размениха по едно полувреме. Серкан Юсеин (8) и Тодор Неделев (14) дадоха аванса на домакините, а Козмин Моци (58-дузпа), Мей Мах;агу (62) и Марселиньо (89) донесоха трите точки за “орлите”, които са само на две точки зад ЦСКА и Левски.БЛИЦ.СПОРТ

„Канарчетата“ изиграха фантастично първо полувреме, в което успяха да шокират „орлите“ в рамките само на 14 минути. Домакините се настаниха в половината на съперника от самото начало и в 8-ата минута вече водеха в резултата. Серкан Юсеин вкара много красив гол, след като навлезе в наказателното поле, финтира технично Козмин Моци и с майсторски удар прати топката в горния ляв ъгъл зад Ренан.

Добрата игра на Ботев бе ознаменувана и с втори гол в 14-ата минута, когато Тодор Неделев изпълни пряк свободен удар и реализира за 2:0. Всички може би очакваха центриране, но халфът прати топката директно в близкия ъгъл на вратата и не остави шансове за Ренан Сантос.

Шампионите се опитаха да отвърнат, но бяха твърде безпомощни и това се видя в неточните удари на Марселиньо, който в 20-ата минута шутира от пряк свободен удар право в стената ма “канарчетата”, и Кешеру, пратил кълбото встрани от вратата малко след това.

Пет минути преди края на първата част Кристиян Димитров се озова на чиста позиция и стреля с глава, но право в ръцете на Ренан.

Winbet – най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Домакините помислиха, че са си свършили работата и играха коренно различно след почивката. Шампионите натиснаха и в 57-ата минута получиха дузпа, след като Густаво Афонсо направи шпагат и събори Сисиньо в наказателното поле. Козмин Моци се разписа от бялата точка и намали на 2:1. Четири минути след този гол Влезлият като резерва Мей Махлангу засече центриране отдясно на влезлия секунди преди това в игра Джоди Лукоки и с глава изравни за 2:2.

Мачът продължи на висока скорост с атаки към двете врати и след неточен удар на Кешеро в 70-ата минута при ответната атака Тодор Неделев направи страхотен пробив, преодоля двама бранители, но Антон Недялков му попречи да отправи голов удар. Последваха неточни удари на Махланги и Марселиньо, за да се стигне до 89-ата минута, когато Вандерсон изпълни корнер, Махлангу продължи към Марселиньо и той с пета вкара топката във вратата за крайното 2:3. Домакините претендираха за засада, но на повторенията се видя, че може би Йордан Минев я покриваше.

След шестата си победа за сезона Лудогорец събра 20 точки на третата почивка и изостава на 2 точки от намиращите се пред него ЦСКА и Левски. Ботев (Пд) допусна четвърта загуба за сезона и е осми с 11 точки.

Съставите
Ботев (Пловдив): 22.Даниел Кайзер, 28.Филип Филипов, 5.Кристиан Димитров, 6.Костадин Ничев , 23.Йордан Минев, 18.Радослав Терзиев , 10.Серкан Юсеин , 8.Тодор Неделев , 9.Диого Кампос (8216.Васил Шопов), 93.Густаво Афонсо (6620.Стивън Петков), 39.Антонио Вутов (7517.Лъчезар Балтанов)
Резерви: 99.Иван Чворович, 2.Джонатан Соуза, 3.Димитър Пиргов, 11.Кристиан Добрев, 16.Васил Шопов, 17.Лъчезар Балтанов, 20.Стивън Петков
Треньор: Николай Киров

Лудогорец: 33.Ренан Сантос, 6.Натанаел Пимента, 4.Неусиано Гусмао, 3.Антон Недялков, 30.Козмин Моци , 18.Светослав Дяков (4611.Мей Махлангу ), 44.Яцек Горалски, 84.Марселиньо (908.Лукас Афини), 88.Вандерсон, 7.Димо Бакалов (62, 28.Клаудиу Кешеру
Резерви: 1.Хорхе Броун, 92.Джоди Лукоки, 37.Жоао Араужо, 8.Лукас Афини, 11.Мей Махлангу, 9.Жозе Жуниор, 5.Георги Терзиев
Треньор: Пауло Аутуори

Пловдив, стадион: „Коматево“
Съдия: Ивайло Стоянов

Най-интересното по минути с БЛИЦ:
1 – Начало на мача.
3 – Неделев центрира от фаул в наказателното поле на гостите и Моци изчисти в корнер.
4 – Неделев изпълни корнера и Серкан Юсеин засече топката, но защитник се справи със ситуацията.
8 – ГОООЛ за Ботев (Пд)! Серкан Юсеин вкара много красив гол, след като навлезе в наказателното поле, финтира технично Козмин Моци и с майсторски удар прати топката в горния ляв ъгъл зад Ренан.
14 – ГОООЛ за Ботев (Пд)! Тодор Неделев изпълни пряк свободен удар и реализира за 2:0. Всички може би очакваха центриране, но Неделев прати топката директно в близкия ъгъл на вратата и не остави шансове за Ренан Сантос.
20 – Марселиньо шутира от пряк свободен удар право в стената ма “канарчетата”.
21 –   Опасен удар на Кешеру, топката мина встрани от вратата на домакините.
29 – Натанаел пресече пас на Неделев към Филипов в наказателното поле на Лудогорец, а Ренан хвана топката.
37 – Вандерсон получи топката на добра позиция, но се забави и не успя да нанесе удар.
40 – Кристиян Димитров се озова на чиста позиция и стреля с глава, но право в ръцете на Ренан.
45 – Край на първата част!
……………………………………………..
46 – Начало на второто полувреме.
49 – Димо Бакалов центрира, но се получи нещо като удар и Кайзер хвана топката.
53 – Натанаел влезе остро към Неделев, който при падането се удари, но играта продължи.
55 –  Натанаел центрира от корнер, а Марселиньо потърси Моци, но Неделев изчисти топката напред.
57 – ДУЗПА за Лудогорец! Густаво Афонсо направи шпагат и събори Сисиньо в наказателното поле.
58 – ГОООЛ за Лудогорец! Козмин Моци се разписа от бялата точка и намали на 2:1.
62 – ГОООЛ за Лудогорец! Влезлият като резерва Мей Махлангу засече центриране отдясно на влезлия секунди преди това в игра Джоди Лукоки и с глава изравни за 2:2.
67 – Неделев центрира от пряк свободен удар, не се получи нищо пред вратата на Ренан.
70 – Вандерсон центрира и Кешеру отправи неточен удар.
71 – Тодор Неделев направи страхотен пробив, преодоля двама бранители, но Антон Недялков му попречи да отправи голов удар.
74 – Удар на Махлангу от далечна дистанция и топката мина над вратата на домакините.
80 – Марселиньо също шутира над вратата на Ботев.
84 – След пряк свободен удар Марселиньо шутира от воле право в ръцете на Кайзер.
85 – Ренан хвана топката след корнер за домакините.
89 – ГОООЛ за Лудогорец! Вандерсон изпълни корнер, Махлангу продължи към Марселиньо и той с пета вкара топката във вратата за 2:3. Домакините претендираха за засада, но може би Йордан Минев я покриваше.
90+3 – Край на мача! Лудогорец спечели с 3:2 и се доближи на 2 точки от ЦСКА и Левски.