Ботев (Пловдив) се намърда в Топ 6 (ВИДЕО)

Десет минути по-късно и Лъчезар Балтанов попадна в прегръдките на съотборниците си. Халфът се оказа най-съобразителен в наказателното поле на Верея и отбеляза с глава след центриране от корнер на Неделев – 0:2.БЛИЦ.СПОРТ

Втората част стартира с опасност пред вратата на домакините. В 51-ата минута Неделев изведе Густаво Афонсо на голова позиция, но последният не успя да намери целта, шутирайки в аут.

В 56-ата минута Верея намали чрез автогол. Антон Огнянов излезе на добра позиция вляво в наказателното поле на “канарчетата” и стреля по диагонала, а хвърлилият се на шпагат Димитър Пиргов засече топката в собствената си врата за 1:2.

В 75-ата минута Балтанов можеше да вкара втори гол, но пропусна, което не беше фатално за Ботев. Тимът на Николай Киров постигна втора поредна победа като гост. Преди дни “жълто-черните” надвиха ЦСКА 1948 с 4:1, за да се класират на 1/8-финалите за Купата на България, където ще спорят с Берое.

ВЕРЕЯ – БОТЕВ (Пловдив) 1:2
0:1 Тодор Неделев (23-автогол), 0:2 Лъчезар Балтанов (33), 1:2 Димитър Пиргов (56-автогол)

Най-интересното от двубоя:
1 – Начало на мача.
22  ДУЗПА за Ботев за игра с ръка на Денис Василиев.
23  ГОООЛ! Тодор Неделев бележи от бялата точка – 0:1! Националът прати топката в долния ляв ъгъл на бившия си съотборник Георги Георгиев.
33  ГОООЛ! Лъчезар Балтанов се разписа с глава след центриране от корнер – 0:2!
41 – Неделев отправи силен изстрел от пряк свободен удар, топката премина над вратата на Верея.
45+1 – Край на първото полувреме.
——————–
46 – Начало на второто полувреме.
56  ГОООЛ! 1:2 след автогол на Димитър Пиргов. Защитникът на Ботев направи нескопосан опит да блокира удар на Антон Огнянов и топката се озова във вратата на гостите.
76 – Удар на Балтанов, топката прелетя над вратата на Верея.