С човек по-малко и без Божинов Ботев (Враца) шокира Славия в София (ВИДЕО)

Славия загуби изненадващо от Ботев (Враца) с 0:1 на Националния стадион “Васил Левски” в последната среща от десетия кръг на Първа лига. Селекционерът на националния ни тим Петър Хубчев изгледа мача, в който гостите играха цяло второ полувреме в намален състав заради втория жълт и червен картон на Даниел Гаджев в 41-ата минута, а на резервната им скамейка остана голямата звезда Валери Божинов. Въпреки това резервата Юлиан Ненов (78) донесе трите точки за тима от Враца. Дебют за “белите” направи най-новото им попълнение Илиян Мицански, който в добавеното време пропусна да им донесе точката, пропускайки от упор срещу вратаря на гостите.БЛИЦ.СПОРТ

Гостите първи имаха шанс да стигнат но нещо по-опасно пред противниковата врата. Още в 4-ата минута Спас Георгиев преодоля Сашо Александров и стреля опасно в долния десен ъгъл, а вратарят на домакините Георги Петков изби в корнер. Последваха равностойни и спокойни минути, в които пропуски неточни удари отправиха Цветелин Чунчуков и Мариян Иванов от гостите.

Четири минути преди края на първата част Даниел Гаджев получи втори жълт картон за симулация и Ботев остана в намален състав. Две минути след това Момчил Цветанов пропусна най-доброто положение за това полувреме. Той излезе сам срещу вратаря Красимир Костов, преодоля го, но се забави и не успя да насочи топката в опразнената врата.

Winbet – най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Две минути след началото на втората част Момчил Цветанов отново бе близо до гола след шут от въздуха, но пак Красимир Костов го спря и спаси, както направи и няколко минути по-късно при удар на Йомов. С човек повече на терена домакините натискаха и в 66-ата минута бяха близо до гола, но Галин Иванов пропусна от точката на дузпата, останал сам срещу Костов, отразил и неговия удар.

И когато всички очакваха попадение за “белите”, гостите ги изненадаха неприятно с бърза контраатака и поведоха в резултата. В 78-ата минута Теймур Марем не успя да пресече подаване към влезлия като резерва Юлиан Ненов, който напредна по лявото крило, навлезе в наказателното поле и разстреля Георги Петков за 0:1.

Славия имаше шанс да възстанови равенството в 86-ата минута, но след бомбения шут от над 30 метра на Милен Гамаков топката срещна страничната греда за късмет на гостите от Враца. Три минути след това Ненов от гостите можеше да реши всичко в мача, но този път Георги Петков спаси удара му от близка дистанция. В добавеното време пък колегата му Костов отново показа класа и отрази шут от упор на Мицански.

След третия си успех за сезона Ботев (Враца) измести Дунав от 11-ата позиция с 11 точки. Славия допусна трета загуба и остава на осмо място с 13 точки

Съставите

Славия: 1.Георги Петков, 25.Александър Александров (353.Тейнур Марем), 55.Андреа Христов, 38.Милен Гамаков, 17.Момчил Цветанов, 33.Галин Иванов, 10.Янис Карабельов, 35.Георги Йомов, 8.Славчо Шоколаров , 9.Цветелин Чунчуков (6022.Илиян Мицански) 23.Владислав Узунов
Резерви: 12.Емануеле Джерия, 11.Кристиян Пешов, 23.Владислав Узунов, 22.Илиян Мицански, 7.Милчо Ангелов, 3.Тейнур Марем, 20.Филип Кръстев, 19.Димитър Велковски
Треньор: Златомир Загорчич

Ботев (Враца): 33.Красимир Костов, 11.Андреас Васев, 30.Валери Домовчийски (467.Георги Вълчев ), 37.Венцислав Керчев, 6.Даниел Гаджев , 71.Емил Стоев (879.Иван Колев ), 19.Ивайло Михайлов , 88.Йордан Апостолов , 26.Мариян Иванов, 10.Петър Атанасов (6394.Юлиан Ненов), 17.Спас Георгиев
Резерви: 1.Христо Митов, 86.Валери Божинов, 7.Георги Вълчев, 14.Даниел Генов, 9.Иван Колев, 15.Илия Миланов, 94.Юлиан Ненов
Треньор: Сашо Ангелов

Най-интересното по минути с БЛИЦ:
1 – Начало на мача.
2 – Селекционерът на националния ни тим Петър Хубчев наблюдава срещата.
4 – Спас Георгиев преодоля Сашо Александров и стреля опасно в долния десен ъгъл, а вратарят на домакините Георги Петков изби в корнер.
14 – Неточен удар с глава на Цветелин Чунчуков от домакините.
17 – Шут на Мариян Иванов от гостите над вратата на Георги Петков.
30 – Даниел Гаджев и Ивайло Михайлов бяха предупредени с жълти картони в рамките на само пет минути заради груби нарушения.
34 –  Вратарят Георги Петков получава медицинска помощ.
41 – Даниел Гаджев получи втори жълт картон за симулация и гостите останаха в намален състав.
43 – Момчил Цветанов имаше страхотна възможност да даде преднина на “белите”, след като излезе сам срещу вратаря Красимир Костов, преодоля го, но се забави и не успя да насочи топката в опразнената врата.
45 – Край на първата част!
…………………………………………..
46 – Начало на второто полувреме.
47 – Шут на Момчил Цветанов от въздуха бе отразен от вратаря Костов.
56 – Вратарят Костов изби в корнер опасен шут на Йомов.
63 – Мицански намери Георги Йомов, който подаде на Славчо Шоколаров, но ударът на последния мина над вратата на гостите.
66 – Галин Иванов остана сам срещу Костов, който спаси удара от средна дистанция.
78 –  ГОООЛ за Ботев (Враца)! Теймур Марем не успя да пресече подаване към влезлия като резерва Юлиан Ненов, който напредна по лявото крило, навлезе в наказателното поле и разстреля Георги Петков за 0:1.
86 – ГРЕДА за Славия! Милен Гамаков отправи бомбен удар от далечна дистанция, но топката се отби в страничната греда, която помогна на гостите.
89 – Юлиан Ненов можеше да реши всичко, но този път Георги Петков спаси удара му от близка дистанция при поредната контраатака на Ботев.
90+1 – Красимир Костов спаси бомбен удар почти от упор на Илиян Мицански.
90+3 – Край на мача! Ботев (Враца) спечели с 1:0.

Стадион: “Васил Левски”, София
Съдия: Петър Костадинов