Лудогорец размаза Божинов и компания за едно полувреме (ВИДЕО)

Българският шампион Лудогорец размаза Валери Божинов и неговата Ботев (Враца) с 4:1 в срещата, която се игра на стадион “Огоста” в Монтана. “Орлите” решиха срещата още през първото полувреме, в което вкараха и четирите си попадения.БЛИЦ.СПОРТ

Срещата започна с очакван натиск на Лудогорец, които взе преднина още в 10-ата минута, като голмайстор бе Джоди Лукоки.

“Орлите” продължиха да натискат своя съперник в търсене на второ попадение, което стана факт 10 минути след първото. В прегръдките на своите съотборници попадна Клаудиу Кешерю, който бе безгрешен след пас на Марселиньо.

Шампионите не се задоволиха и с втория гол, като продължиха тотално да доминират на терена и третото попадение не закъсня. Клаудиу Кешерю отбеляза в 39-ата минута след страхотен пас – 3:0.

Няколко минути по-късно “орлите” забиха поредния гол във вратата на Ботев (Враца) за първата част, а той бе дело отново на Клаудиу Кешерю, който записа своя хеттрик.

През втората част Лудогорец бе излязал само с една мисъл – да запази своите сили, предвид резултата, с който водеше.

Това позволи на Ботев (Враца) да върне едно попадение чрез резервата Валери Домовчийски, който отбеляза с глава – 4:1.

До края на мача все пак положенията отново бяха пред вратата на домакините, но “орлите” така и не отбелязаха нови голове и спечелиха срещата с 4:1.

След този успех Лудогорец се изкачи на върха с 26 точки, като има 1 повече от Левски, но “сините” са с мач по-малко, който е срещу Славия по-късно днес. Ботев (Враца) пък остава единадесети с 11 пункта.

БОТЕВ (ВРАЦА) – ЛУДОГОРЕЦ 1:4
0:1 Лукоки (10), 0:2 Кешерю (20), 0:3 Кешерю (39), 0:4 Кешерю (43), 1:4 Валери Домовчийски (53)

Най-интересното от срещата:
1 – Начало на мача.
10 –  ГОООЛ! Лудогорец повежда в резултата. Голмайстор е Джоди Лукоки. Нападателят бе изведен от Вандерсон, след което стреля, Костов спаси, а при добавката топката отново бе в краката на Лукоки, който не сгреши, откривайки резултата.
20  ГОООЛ! Лудогорец прави резултата 2:0. Лукоки намери по прекрасен начин Марселиньо в наказателното поле, а бразилецът върна топката за Клаудиу Кешерю, който бе безгрешен и с прецизен изстрел направи резултата 2:0.
24 – Марселиньо се озова сам срещу стража след грешка в отбраната на домакините, но стреля покрай вратата от няколко метра.
26 – Марселиньо отново се озова очи в очи с вратаря, този път след пас на Вандерсон, но Костов се намеси решаващо и изби неговия удар.
28 – Вандерсон бе изведен на чиста позиция от Натанаел и шутира силно от десетина метра, но Костов плонжира и отрази изстрела му в корнер.
39 –  ГОООЛ! Лудогорец прави резултата класически. Голмайстор е Клаудиу Кешерю, който получи страхотен пас в наказателното поле и завърши хладнокръвно в горния десен ъгъл на Костов.
43  ГОООЛ! Клаудиу Кешерю реализира хеттрик и прави резултата 4:0! Нападателят получи прекрасно центриране от Лукоки на точката за изпълнение на дузпа и бе безгрешен.
45 – Край на първата част.
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
46 – Начало на втората част.

53 –  ГОООЛ! Ботев (Враца) връща едно попадение. Голмайстор с глава е Валери Домовчийски, който получи страхотно центриране от Петър Атанасов.
70 – Костов отрази силен удар на Кампаняро отблизо.
74 – Вандерсон бе изведен на чиста позиция от Натанал, но ударът му от движение мина встрани от вратата.
90 – Край на мача. Лудогорец печели с 4:1.

Ботев (Враца): 33.Красимир Костов, 11.Андреас Васев, 86.Валери Божинов (7814.Даниел Генов), 7.Георги Вълчев, 71.Емил Стоев, 19.Ивайло Михайлов, 18.Илия Миланов (4530.Валери Домовчийски), 88.Йордан Апостолов, 26.Мариян Иванов, 10.Петър Атанасов, 17.Спас Георгиев (6094.Юлиан Ненов)
Резерви: 34.Николай Банков, 30.Валери Домовчийски, 14.Даниел Генов, 9.Иван Колев, 21.Искандар Джалилов, 94.Юлиан Ненов
Треньор: Сашо Ангелов

Лудогорец: 33.Ренан Сантос, 3.Антон Недялков, 4.Сисиньо(458.Лукас Саша), 6.Натанаел, 5.Георги Терзиев, 10.Густаво Кампаняро (7390.Рафаел Форстър), 18.Светослав Дяков(6444.Яцек Гуралски), 84.Марселиньо, 92.Джоди Лукоки, 88.Вандерсон, 28.Клаудиу Кешерю
Резерви: 1.Хорхе Броун, 90.Рафаел Форстър, 8.Лукас Саша, 44.Яцек Гуралски, 7.Димо Бакалов, 37.Жоао Пауло, 70.Якуб Свиерчок
Треньор: Пауло Аутори

Стадион: “Огоста”, Монтана