Зрелище! Кошмар за Божинов и компания, изтърваха победа в последните секунди (ВИДЕО)

Верея навакса два гола пасив и шокира Ботев (Враца) в добавеното време на “Трейс Арена” за зрелищното равенство 2:2 в първата среща от 12-ия кръг на Първа лига. Това бе първи мач в родния елит след паузата заради националните отбори, а съперниците си размениха по едно полувреме. През първото гостите доминираха и взеха два гола аванс чрез Валери Божинов (15) и Емил Стоев (20), но след почивката Теофилис Корупис (53) намали, а в последните секунди Антон Огнянов (90+3) донесе точката за домакините.БЛИЦ.СПОРТ

Гостите от Враца започнаха по-активно и логично поведоха в резултата. В 15-ата минута Петър Александров бе изведен добре отляво, а вратарят Цинцарски бе излязъл доста напред. Последва пас на Александров към Валери Божинов, който с глава се разписа за 0:1. По-малко от пет минути след това защитниците на Верея избиха топката след центриране от корнер, но тя попадна в Емил Стоев, който от далечна дистанция не остави шансове за Цинцарски за 0:2. Секунди по-късно Емил Стоев направи сериозен пропуск от изгодна позиция.

Първата добра възможност за Верея дойде в 23-ата минута след шут на капитана Антон Огнянов, но неточно над вратата. Девет минути по-късно той дори вкара гол, който обаче не бе признат заради вдигнат флаг за засада. Ботев отвърна в 37-ата минута с опасна атака на Андреас Васев по дясното крило и центриране към Юлиян Ненов, който засече топката с глава и прати покрай вратата.

Winbet – най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Домакините заиграха по-добре през втората част и в 53-ата минута намалиха изоставането си в резултата. Теофилис Курупис се разходи между няколко бранители на гостите при самостоятелна акция и с прекрасен завършващ удар вкара за 1:2. Десет минути по-късно Билел Малек отправи силен удар, но гредата и намеса на вратаря Красимир Костов предотвратиха гол. Едва в 65-ата минута гостите стигнаха до ново опасно положение, след като Валери Божинов открадна топката след грешка в защитата, но не успя да отбележи.

В 79-ата минута тимът от Враца можеше да убие интригата, след като Спас Георгиев центрира към непокрития Петър Атанасов, който от близка дистанция не успя да нанесе голов удар. Този пропуск като че ли се оказа фатален за гостите, които изтърваха победата в последните секунди. Здраво Илиев центрира към Антон Огнянов (90+3), който от движение нанесе неспасяем удар за крайното 2:2.

Това бе четвърто равенство за Верея този сезон, а тимът все още няма победа и е на дъното в класирането с 4 точки. Ботев (Враца) запазва 11-ата си позиция с 12 точки след третото си реми в шампионата.

Съставите:
Верея: 22.Богомил Цинцарски, 4.Годердзи Мачадзе, 3.Теофилос Курупис , 15.Денис Василиев, 33.Емил Йоргенсен, 16.Билел Малек, 24.Сеидина Диара (647.Симеон Мечев), 8.Денислав Станчев (4621.Здравко Илиев), 9.Станислав Маламов (7132.Бедри Рюстемов), 11.Милан Вушорович, 10.Антон Огнянов
Резерви: 27.Георги Георгиев, 17.Андреи Киофу, 32.Бедри Рюстемов, 21.Здравко Илиев, 30.Стефан Аличков, 6.Иво Иванов, 7.Симеон Мечев
Треньор: Небойша Миличич

Ботев (Враца): 33.Красимир Костов, 11.Андреас Васев, 58.Атанас Фиданин, 86.Валери Божинов (8130.Валери Домовчийски), 37.Венцислав Керчев, 6.Даниел Гаджев, 71.Емил Стоев (6719.Ивайло Михайлов ), 88.Йордан Апостолов, 26.Мариян Иванов , 10.Петър Атанасов, 94.Юлиан Ненов (5717.Спас Георгиев)
Резерви: 1.Христо Митов, 30.Валери Домовчийски, 14.Даниел Генов, 19.Ивайло Михайлов, 18.Илия Миланов, 20.Костадин Гаджалов, 17.Спас Георгиев
Треньор: Сашо Ангелов

Стара Загора, стадион: “Трейс Арена”
Съдия: Никола Попов

Най-интересното по минути с БЛИЦ:
1 – Начало на мача.
5 – Гостите от Враца са по-активни в началните минути и владеят повече топката, но не създават опасности.
15 – ГОООЛ за Ботев (Враца)! Петър Александров бе изведен добре отляво, а вратарят Цинцарски бе излязъл доста напред. Последва пас на Александров към Валери Божинов, който с глава се разписа за 0:1.
20 – ГОООЛ за Ботев (Враца)! Защитниците на Верея избиха топката след центриране от корнер, но тя попадна в Емил Стоев, който от далечна дистанция не остави шансове за Цинцарски и прати кълбото под гредата за 0:2.
21 – Пропуск на Емил Стоев от изгодна позиция пред вратата на домакините.
23 – Първа добра възможност за Верея и шут на Антон Огнянов, но неточно над вратата.
34 – Антон Огнянов бе изведен за защитата на гостите и вкара гол, но той не бе признат заради вдигнат флаг за засада.
37 – Андреас Васев нахлу по дясното крило и центрира в наказателното поле на Верея, където Юлиян Ненов засече топката с глава, но я прати покрай вратата.
45 – Край на първата част!
…………………………………………..
46 – Начало на второто полувреме.
53 – ГОООЛ за Верея! Теофилис Курупис се разходи между няколко бранители на гостите при самостоятелна акция и с прекрасен завършващ удар намали на 1:2.
63 – Силен удар на Билел Малек от домакините, но гредата и прекрасна намеса на Красимир Костов предотвратиха гол.
65 – Валери Божинов открадна топката след грешка в защитата, но не успя да отбележи.
72 – Корнер за гостите и неточен удар на Керчев.
79 – Спас Георгиев центрира към непокрития Петър Атанасов, който от много добра позиция не успя да нанесе завършващ удар.
90+3 –  ГОООЛ за Верея! Здравко Илиев центрира хубаво към Антон Огнянов, който с удар от движение изравни за 2:2.
90+4 – Край на мача! Верея и Ботев (Враца) поделиха по точка след 2:2.