Емил Велев стартира с равенство начело на Добруджа (ВИДЕО)

Добруджа не успя да победи при дебюта на Емил Велев, начело на тима. Днес „жълто-зелените” направиха 0:0 с Литекс в домакински мач, игран в Албена. Въпреки желанието, което показаха футболистите на Добруджа, не успяха да затруднят защитата на гостите и головите ситуации пред вратата на ловешкия тим почти липсваха. Може би най-чистото положение за Добруджа в мача се откри още в 5-ата минута, когато Николай Николаев се озова сам срещу вратаря на гостите, но ударът му мина над вратата. Пет минути по-късно добруджанци имаха претенции и за дузпа заради игра с ръка, но те не бяха уважени от главния рефер Иван Пенчев. Самият рефер на няколко пъти с отсъжданията си предизвика освен негодувание на футболистите на Добруджа, така и по трибуните. След почивката гостите имаха няколко възможности за гол, като Томислав Йорданов два пъти опита късмета си от фал, а в 80-ата минута пропусна да се разпише от няколко метра. През втората част „жълто-зелените” се отчетоха с няколко центрирания в пеналта, но без отправен удар към противниковата врата.
Така след последния кръг на първия полусезон, Добруджа е с 10 точки и заема последното място в класирането на Втора лига.