Страхотен мач на “Трейс Арена” не излъчи победител между Верея и Локо (Пд) (видео)

Закотвилият се на дъното в Първа лига Верея и Локомотив (Пловдив) завършиха наравно 2:2 в двубой от 17-ия кръг на Първа лига. Домакините поведоха чрез Дино Мартинович в 9-ата минута. В 29-ата минута Ален Ожболт изравни резултата, но само 2 минути по-късно Здравко Илиев отново даде преднина на Верея. В 73-ата минута Димитър Илиев изравни за Локо (Пд). Така заралии прекратиха негативната си серия от седем часа и половина без отбелязано попадение и събраха актив от 5 точки. Локомотив (Пд) пък е на осма позиция с 22 точки, като може да бъде изместен от Ботев (Враца), ако врачани победят Септември (София) в домакинството си. “Смърфовете” не познават вкуса на победата в четвърти пореден мач – две загуби и две равенства. Последният успех за Локомотив (Пд) дойде на 27.10, когато победен на “Лаута” си тръгна отборът на Витоша (Бистрица) с 2:1.sportal.bg

Домакините от Стара Загора поведоха в резултата още в 9-ата минута след добро взаимодействие между Здравко Илиев и Дино Мартинович. Илиев пусна добро подаване към бившия футболист на Локомотив (Пд), който елиминира Стивън Езе с поемането си и с хубав удар по земя намери долния ляв ъгъл на Мартин Луков.

В 13-ата минута Локо (Пд) вкара гол чрез Ален Ожболт, но попадението бе отменено правилно заради засада. Само две минути по-късно “смърфовете” не успяха да се възползват от разбъркване в наказателното поле, при което Бирсент Карагарен не успя да преодолее Георги Георгиев. В 29-ата минута отново Ален Ожболт вкара топката във вратата на Георгиев и този път попадението бе напълно редовно.

Парвизджон Умарбаев пробва да прокара топката между двама защитници на Верея, а кълбото достигна с голяма доза късмет до Ожболт, който стреля от неудобна позиция, но успя да вкара във вратата. Радостта на гостите не продължи дълго, защото в 31-ата минута Здравко Илиев отново даде предина на Верея. Капитанът на домакините се възползва от добър пас на Милан Вушорович от десния фланг и вкара с добър удар по земята.

До края на първата част двата отбора не създадоха голови положения пред противниковата врата, въпреки че веднъж удар на Бирсент Карагарен срещна крак на противников защитник. Така главният съдия на срещата Георги Кабаков свири края на първото полувремето при аванс за Верея от един гол.

В 49-ата минута влезлият на почивката Елитон пробва да затрудни Георги Георгиев с удар от далечна дистанция, който попадна в ръцете на стража. В 59-ата минута Георгиев парира добър удар на Бирсент Карагарен, насочен е близкия му ъгъл. Две минути по-късно футболистите на Верея можеха да вкарат трети гол във вратата на Луков при много добра контраатака. Симеон Мечев и Милан Вушорович излязоха сами срещу един единствен бранител на Локомотив. Мечев пусна добър пас към нападателя, който стреля, но Мартин Луков успя да избие в ъглов удар.

В 68-ата минута Милан Вошурович получи добър пас зад защитата на гостите, овладя топката и стреля у малък ъгъл, но не бе достатъчно точен. В 72-ата минута Георги Георгиев демонстрира класа при удар на Томашевич, насочен точно под напречната греда. Минута по-късно Димитър Илиев вкара топката във вратата на Верея след много добър пас на Вилим Посинкович от левия фланг. Илиев сложи крак на центрирането и насочи топката към долния ляв ъгъл, където кълбото се отби във вратата и се оплете в мрежата.

В 81-ата минута Димитър Илиев изведе Карагарен зад защитата, а нападателят не се подвоуми и стреля към врата. Топката влизаше в горния ляв ъгъл, но стражът Георги Георгиев успя да избие в ъглов удар. Четири минути преди края на редовното време Ален Ожболт центрира меко към втора греда, където Димитър Илиев бе останал непокрит. Опитният футболист стреля с глава, но ударът му бе блокиран от защитник. В 87-ата минута Стивън Езе не успя да насочи топката в очертанията на вратата при центриране от ъглов удар. Минута по-късно Посинкович от чиста позиция прати топката встрани от вратата.В добавеното време скоростна контраатака на Верея завърши с подаване на Вушорович към Здравко Илиев. Капитанът, останал очи в очи с Мартин Луков, насочи топката в долния десен ъгъл на вратата, но изстрелът му премина на сантиметри от страничната греда.

Верея – Локомотив (Пловдив) 2:2
1:0 Дино Мартинович (9)
1:1 Ален Ожболт (29)
2:1 Здравко Илиев (31)
2:2 Димитър Илиев (73)
Верея: 27. Георгиев, 4. Мачадзе, 6. Иванов, 5. Косут, 15. Василиев, 33. Йоргенсен, 28. Александер, 7. Мечев, 77. Мартинович, 11. Вушорович, 21. Илиев (к)
Старши треньор: Небойша МиличичЛокомотив: 71. Луков, 5. Георгиев, 6. Езе, 50. Томашевич, 91. Нур Буна, 34. Банович, 14. Илиев (к), 9. Карагерен, 44. Посинкович, 10. Умарбаев, 12. Ожболт
Старши треньор: Бруно Акрапович

Главен съдия: Георби Кабаков
Стадион: “Трейс Арена”, Стара Загора
Начало: 12:30 часа