Черно море отказа Берое от борбата за тройката (видео)

Отборът на Черно море победи с 1:0 Берое като гост в първия мач от междинния 18-и кръг на Първа лига. “Моряците” действаха много хладнокръвно и се възползваха от горе-долу единственото си чисто положение в срещата. Виктор Генев бе точен в десетина минути преди почивката. Заралии от совя страна така и не намериха верния път към вратата на съперника и не показаха с нищо, че заслужават успеха.SPORTAL.BG

След размяна на няколко точни, но безопасни удари към двете врати, резултатът бе открит от гостите в 34-ата минута. Тогава след едно центриране на Илиас Хасани последва разбъркване, при което Виктор Генев се оказа на стрелкова позиция и след недобра намеса на Душан Перниш, топката се озова в мрежата на домакините.

Заралии понесоха тежък удар през уикенда, когато загубиха с 1:4 от Ботев (Пловдив) и сега трябва да се реваншират пред феновете си. Победата е задължителна за отбора на Александър Томаш, за да не отстъпи третото място на “канарчетата”. В същото време Черно море е от групата тимове, които се борят да попаднат в първата шестица и всяка точка е ценна.

Берое няма загуба на собствен терен от началото на сезона. Активът на “зелените” е 6 победи и 2 равенства. Мартин Камбуров не спира да бележи и ще е голямата заплаха за вратата на “моряците”. Старши треньорът Александър Томаш може да разчита на много силна халфова линия, в която креативните фигури са Борислав Цонев Рубен Бригидо и Вандерсон. Владимир Гаджев и Александър Цветков пък ще имат по-дефанзивни функции.

Двубоят ще е по-особен за наставника на Черно море Илиан Илиев. Той се превърна в любимец и на феновете на Берое по време на престоя си в клуба от Стара Загора, но място за сантименти днес няма да има. Очаква се Радослав Василев, който донесе победата срещу Етър в миналия кръг, да се завърне в титулярния състав. На пейката пък ще остане Жоржиньо. Зад Василев ще действа Патрик Андраде, който обиновено се появява като резерва. Божилов е бивш футболист на Берое и ще заеме мястото на капитана Георги Илиев, който беше повален от вирус.