Волга блъсна ЦСКА 2:1

снимка: Гергана Костадинова/БГНЕС

ЦСКА загуби втората си контрола на турска земя, след като отстъпи на Волга Нижни Новгородс 1:2.SPORTNI.BGДвубоят започна равностойно, а битката се водеше предимно в средата на терена. Място в титулярния състав получи все още каращият проби Педро Мендеш, а само четирима българи започнаха мача. Това бяха Благой Макенджиев, Пламен Крачунов, Тодор Янчев и Христо Янев.

Именно Янев бе най-деен сред “червените”, които трудно достигаха до голови положения. В 7-ата минута офанзивният хлаф стреля опасно от пряк свободен удар, но топката премина на сантиметри над горната греда. Малко по-късно далечен негов удар бе избит от вратаря на Волга Абайев.

Руснаците също имаха спорадични атаки, при една от които падна първото попадение. Това стана минута преди почивката, когато Максимов затрудни Макенджиев след индивидуален пробив и шут от дистанция, а при добавката Ахметович вкара лесен гол на празна врата.

Първата си смяна Стойчо Младенов направи още в 24-ата минута. Абел Анисе принудително напусна терена зарадио контузия, отстъпвайки място на Коста Янев. След почивката наставникът на ЦСКА направи още редица смени, а в началото на втората част на вратата застана новият вратар Томаш Черни.

Почти веднага след появата му в игра Волга пропусна 100-процентово положение, след като руски футболист с глава от близко разстояние не успя да намери целта.

Христо Янев опита още два пъти шанса си от преки свободни удари, но късметът продължи да му изневерява. Най-близо до гол той беше в 72-ата минута, когато резултатът вече беше 2:0.

В 65-ата минута Волга вкара втория си гол чрез Бибилов, който с глава прати топката в мрежата на Черни.

20-ина игрови минути получи и новодошлият в лагера на ЦСКА национал на Кюрасао Хавиер Мартина. Нападателят не успя да застраши вратата на Волга. Впечатленията от него обаче са твърде оскъдни и пробите му ще продължат.

За сметка на Мартина Христо Янев успя най-накрая да се разпише в 87-ата минута. Центриране на Присо бе спряно с ръка в наказателното поле на руснаците и съдията отсъди дузпа. Ветеранът в “армейските” редици се нагърби с изпълнението и успя, намалявайки на 1:2.

За повече обаче футболистите на ЦСКА нямаха нито сили, нито време.