Локомотив Пловдив с престижна победа в контрола

Локомотив Пловдив, Локомотив Пловдив, снимка: Георги Димитров/Sportni.bg

Локомотив Пловдив победи полския клуб Легия Варшава с 2:1 в контролна среща по футбол, играна край австрийския град Залцбург.sporni.bg

Пловдивският тим беше по-добрият на терена и стигна заслужено до успеха, след като водеше и на почивката. Единственото попадение в първата част падна в 40-ата минута, когато бразилският халф Даксон да Силва подаде страхотен пас към Ели Маркес от далечно разстояние, а той вкара без проблеми във вратата на полския гранд.

Легия стигна до изравняване след час игра, когато вратарят Баия допусна фатална грешка и позволи на Якуб Косецки да изравни. Стражът се опита да дриблира, но топката му беше отнета.

Въпреки нелепия гол, Локомотив се съвзе и стигна до победата. Точен за 2:1 беше Христо Спасов от дузпа в 74-ата минута.

Контролна среща по футбол между бъгларския Локомотив Пловдив и полския Легия Варшава:
Локомотив Пловдив – Легия Варшава 2:1