Добруджа“ започна 100-годишнината си с равенство (ВИДЕО)

В първия си официален мач за годината, в която футболът в Добрич чества вековен юбилей, „Добруджа“ завърши наравно с „Локомотив“ (Горна Оряховица) – 0:0. Въпреки мразовитото време, над 300 зрители наблюдаваха срещата на стадион „Дружба“.
Мачът започна с домакински натиск и още до осмата минута „Добруджа“ имаше две добри възможности да открие резултата. Първо Георги Колев, останал сам срещу вратаря, стреля в аут, а после далечен шут на Кристиян Димитров бе спасен от вратаря на гостите Евгени Александров.
До края жълто-зелените продължиха да са по-активни, но без да застрашат вратата на съперника. Заснеженият терен и ниските температури затрудниха максимално играчите на двата отбора и въпреки старанието им, опасните удари в мача бяха рядкост.
Най-чистото положение през второто полувреме бе за „Локомотив“ (Горна Оряховица). В 65 мин. Тони Иванов бе изведен сам срещу вратаря Стефано Кунчев, който излезе до границата на наказателното си поле и парира удара на нападателя. Топката попадна в Иван Колев, която я насочи към опразнената врата. Най-новото попълнение на „Добруджа“ Михаил Венков, който бе най-добрият на терена в този мач, се намеси решително и спря топката пред голлинията.
В добавеното време на двубоя старши треньорът на „Добруджа“ Емил Велев бе изгонен от главния съдия Георги Давидов, след като навлезе с около метър на терена, за да подаде топката, с цел по-бързо подновяване на играта.
„Добруджа“ започна в състав: Стефано Кунчев, Кристиян Димитров, Кристиян Григоров, Михаил Венков, Атанас Куманов, Николай Петров – капитан, Петър Тончев, Тодор Паланков, Кристиан Пешков, Георги Колев и Николай Минков. През второто полувреме в игра се включиха Росен Кръстев, Николай Николаев и Мартин Кирилов.
С добавената точка „Добруджа“ съкрати на 5 изоставането си от спасителната зона. Отборът от Добрич е последен с 11, а първият над чертата – „Пирин“, има 16 точк