Много пропуски, един автогол и три точки за Берое (видео)

Отборът на Берое победи с 1:0 Дунав в мач от 23-ия кръг на Първа лига. Двата тима имаха доста положения пред себе си, но двубоят приключи само с едно попадение и то автогол. Георги Динков прониза собствената си врата още в началото на срещата. През втората част двамата вратари бяха на висота и не допуснаха попадения, въпреки че имаше доста ситуации в техните наказателни полета.SPORTAL.BG

Първата опасна ситуация бе пред вратата на домакините. Мустафа Ндиайе бе оставен сам срещу Душан Перниш, но Иван Бандаловски успя да се върне и да наруши баланса на нападателя преди да стреля.

В 14-ата резултатът бе открит от домакините. Педро Еуженио нахлу в наказателното поле и потърси съотборник, Динков пресече паса, но топката се озова във вратата на Благой Макенджиев.

До края на първата част Беоре можеше да удвои преднината си, но на два пъти вратарят на “драконите” отрази удари на Александър Василев и Рубен Бригидо. Попадение на Ахмед Ахмедов пък бе отменено заради нарушение в атаката на гостите.

През втората част Берое имаше доста възможности да удвои преднината си, но Макенджиев бе на мястото си. Мартин Камбуров пробва да го преодолее шест пъти, но стражът бе на мястото си. Бригидо и Карлос Охене също така стреля опасно, но Благой отново изби.

От другата страна Перниш също имаше работа. Резервата Мартин Станкев почти изравни в 78-ата минута, но вратарят със сетни сили изби в корнер. Малко по-късно пък от чиста позиция Исмаил Иса не успя да прати топката във вратата и ударът му с глава бе твърде слаб, за да затрудни стража.

В класирането Берое е на път да си осигури и на теория участието си в първата шестица. За момента играчите на Александър Томаш са на пета позиция с 42 точки – колкото има и Ботев (Пловдив). Седмият Етър за момента е 36 точки. Дунав от своя страна е предпоследен с 18 точки.