Локомотив (Пд) се отпуши срещу десетима от Берое (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив) надигра Берое с 4:1 в среща от 24-ия кръг на Първа лига. Днешният успех сложи край на серията от две поредни загуби на “смърфовете” и намали напрежението върху наставника Бруно Акрапович. Берое от своя страна игра с човек по-малко близо час след червения картон на Карлос Охене. В класирането пловдивчани са на девето с актив от 29 точки, а Берое е пети с 42 точки. SPORTAL.BG

Гостите от Стара Загора поведоха с гол на Рубен Бригидо в 22-ата минута. Португалецът се възползва от страхотно извеждащо подаване на Иван Бандаловски с външен фалц. В 32-ата минута Димитър Везалов възстанови равенството. Минута по-късно Карлос Охене бе изгонен с директен червен картон за удар без топка срещу Умарбаев. В 39-ата минута Един Бахтич вкара прекрасен гол във вратата на Душан Перниш. В 65-ата минута Димитър Илиев също попадна сред голмайсторите на “смърфовете”. В 80-ата минута Ален Ожболт сложи точка на спора с гол с глава.

За домакините срещата бе доста важна, тъй като те опасно се бяха запътили към зоната на изпадащите . За гостите пък трите точки бяха задължителни в битката за класиране в топ 3.

“Смърфовете” така и не успяваха да намерят верния коловоз след подновяването на сезона през пролетта. Преди днешния мач те имаха едно реми и две поредни загуби на сметката си, което се отрази негативно и на настроението в съблекалнята.

От друга страна Берое бе набрал скорост и записа две поредни победи в последните два кръга. През първия полусезон заралии спечелиха с минималното 1:0 на свой терен. Статистиката обаче бе на страната на Локо, който може вече може да се похвали с 42 победи, 17 равенства и 31 загуби срещу Берое. На “Лаута” “железничарите” вече имат 30 победи, 8 равенства и само 7 поражения срещу този съперник.
В 3-ата минута Парвизджон Умарбаев отправи първи неточен удар към вратата на Берое, стреляйки в аут след изпълнение на пряк свободен удар. С първата си по-добра ситуация пред противниковата врата футболистите на Берое излязоха напред в резултата. Иван Бандаловски направи добър пробив, след което пусна техничен пас към Рубен Бригидо с десен външен фалц, а португалецът не сбърка, промушвайки топката през краката на Мартин Луков.

В 32-ата минута Димитър Везалов възстанови равенството с голяма доза късмет. Защитникът получи подаване с глава от Стивън Езе в наказателното поле, овладя топката, завъртя се и стреля, а кълбото рикошира в крак на защитник и отново във Везалов, за да влезе накрая във вратата на Душан Перниш.
Само минута по-късно Карлос Охене остави Берое с човек по-малко на терена след необмислено действие в средата на терена. Полузащитникът изрита умишлено Умарбаев, за което получи директен червен картон.

В 39-ата минута Локомотив (Пловдив) направи пълен обрат с прекрасен гол на Един Бахтич. Новото попълнение получи страхотно подаване от Димитър Илиев в наказателното поле, овладя на гърди и стреля от движение, а Перниш не помръдна.

През второто полувреме Локомотив (Пд) потърси нов гол във вратата на Берое и до такъв се стигна в 65-ата минута. Анте Аралица спечели първа топка, която продължи към Димитър Илиев, а опитният футболист на “смърфовете” успя да надбяга защитник и да пусне техничен удар по земята, който Перниш не успя да парира.

В 80-ата минута “смърфовете” сложиха край на всякаква интрига в срещата с четвърти гол, реализиран от Ален Ожболт. Нападателят се придвижи блестящо в наказателното поле, за да засече с глава добро центриране на Момчил Цветанов от левия фланг.

В добавеното време Матеус Леони пропиля добра възможност за отбора на Берое, стреляйки високо над напречната греда.