Спорна дузпа отдалечи Етър от Топ 6 (видео+галерия)

Отборите на Витоша (Бистрица) и Етър завършиха при резултат 1:1 в сблъсък от 24-ия кръг на Първа професионална лига. Първото попадение в Бистрица реализира Кристиян Кочилов от спорна дузпа в 25-ата минута. Точката за гостите от Велико Търново донесе Флорент Боджадж, който се разписа в 66-ата минута. SPORTAL.BG

Съставът на Красимир Балъков се отдалечи от Топ 6. “Болярите” остават на седмата позиция с три точки по-малко от Черно море. “Тигрите” са на 11-о място с 22 пункта.

Двата отбора се появиха на терена със специални тениски с трибагреника по повод националния празник на България – 3 март. Преди началото на сблъсъка прозвуча и българският химн.

Първата възможност се откри пред гостите. В 3-ата минута Здравко Илиев центрира в наказателното поле на “тигрите”, но Румен Гьонов изби топката с глава.

В 18-ата минута Петко Цанков направи добър пробив, но ударът му бе неточен. В 25-ата минута домакините поведоха в резултата. В автор на гола се превърна Кристиян Кочилов, който се разписа от спорна дузпа, отсъдена за нарушение на Христо Иванов срещу Георги Купенов.
В 31-ата минута Аласана Мане отправи много силен изстрел, но Християн Василев успя да избие. В 50-ата минута “зелените” бяха изключително близо до втория гол в срещата. Петко Цанков направи страхотен пробив, след което майсторски изведе Стефан Христов сам срещу вратаря, но нападателят се разколеба и прати коженото кълбо в аут.

В 64-ата минута Наско Милев овладя топката в центъра, напредна и шутира към вратата, като опита да прехвърли Иванов, но кълбото излезе в аут.

В 66-ата минута Боджадж изравни. Георги Сърмов подаде към Иван Стоянов, който центрира в наказателното поле към Флорент Боджадж. Нападателят от близка дистанция заби своя пети гол от началото на сезона в елита.
В 74-ата минута гостите нацелиха гредата. Венцислав Василев изчисти топката, след като тя се отби в гредата след страхотно меле в наказателното поле.

Две минути преди края на мача Ивайло Лазаров получи пас от Петко Цанков, атакуващият футболист овладя майсторски, след което стреля, но твърде слабо, за да затрудни опитния вратар на Етър. Това бе и последната интересна ситуация в сблъсъка.

В следващия кръг “тигрите” гостуват на Берое в Стара Загора, а “виолетовите” приемат ЦСКА-София.