Димитър Илиев блести за Локо (Пд), “смърфовете” продължават с четворките в Първа лига (видео)

Локомотив (Пловдив) разгроми Дунав с 4:1 в мач от 25-ия кръг на Първа лига. Така смърфовете постигнаха втора поредна победа с този резултат, след като преди седмица направиха същото и срещу състава на Берое. sportal.bg

Два гола за победителите реализира Димитър Илиев (24, 45), а по един добавиха Един Бахтич (35) и Игор Банович (92). За гостите се разписа Исмаил Иса в 30-ата минута.

Домакините започнаха по-активно и във втората минута можеха да открият резултата. Димитър Илиев овладя малко след центъра на терена, напредна с топка в крака, но скоростта не му достигна да се озове очи в очи с Макенджиев. Въпреки това капитанът на смърфовете отправи добър удар от границата на наказателното поле, който попадна в ръцете на гостуващия страж.

В 14-ата минута Анте Аралица надбяга Георги Динков и излезе фронтално сам срещу вратаря, но играчът на гостите го задържа пред наказателното поле. Изненадващо Волен Чинков вдигна само жълт картон на провинилия се футболист.

По-активната игра на Локо даде резултат в 24-ата минута. Тогава Буна свали с глава към Банович, който от своя страна намери Димитър Илиев в наказателното поле на русенци. Капитанът на смърфовете преодоля Ковачев и след техничен шут по земя вкара в долния ляв ъгъл за 1:0.

В 28-ата минута Чинков допусна втора сериозна грешка в ущърб на домакините. Ковачев игра с ръка пред собственото си наказателно поле, спирайки опасна атака на Локо, но реферът не видя нищо нередно и не отсъди фаул.

Само 120 секунди по-късно Дунав изравни. Васев изведе великолепно с гърди Исмаил Иса сам срещу вратаря и таранът на драконите вкара след плътен изстрел по земя. Две минути по-късно гостите бяха близо до пълен обрат, когато Иса нахлу отляво в наказателното поле и намери непокрития Щерев, който от 6-7 метра изпрати топката в аут.

В 35-ата минута Локо отново излезе напред. Банович намери Бахтич в наказателното поле, вторият стреля не много силно, но точно в долния десен ъгъл за 2:1.

В 42-ата минута Аралица надбяга Георги Динков на дясното крило, нахлу в наказателното поле и подаде към Илиев, който не успя да овладее по най-добрия начин паса и пропусна отлична възможност да реализира трети гол за своя отбор.

В заключителните секунди на първата част Локо взе солидна преднина от два гола. Волен Чинков отсъди фаул на границата на наказателното поле в полза на домакините. С изпълнението му се нагърби Димитър Илиев, който вкара в горния ляв ъгъл след великолепно изпълнение с десния крак.

През втората част положенията пред двете врати намаляха, но въпреки това Локомотив бе близо до четвърти гол в 65-ата имнута. Аралица направи двойно подаване с Илиев и стреля силно, но над напречната греда.

В 79-ата минута Ковачев и Динков допуснаха груба грешка в опита си да овладеят топката, първият пробва да я върне с глава към Макенджиев, но по този начин изведе Аралица сам срещу вратаря. Таранът на смърфовете обаче не успя да преодолее стража на гостите, който се справи отлично в тази ситуация и предотврати четвърто попадение в своята врата.

То дойде малко по-късно, в 92-ата минута, когато Игор Банович оформи крайното 4:1 след брилянтен фалцов изстрел с десния крак.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) – ДУНАВ 4:1

1:0 Димитър Илиев 24
1:1 Исмаил Иса 30
2:1 Един Бахтич 35
3:1 Димитър Илиев 45
4:1 Игор Банович 92

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 71. Луков, 5. Георгиев, 6. Езе, 20. Петрович, 50. Томашевич, 91. Буна, 29. Ангелов, 34. Банович, 13. Бахтич, 77. Аралица, 14. Илиев

ДУНАВ: 21. Макенджиев, 24. Исаевски, 5. Динков 16. Ковачев, 77. Ахмед, 10. Фиртулеску, 11. Димов, 8. Щерев, 31. Станоев, 14. Васев, 22. Иса