ЦСКА-София мина без особени проблеми през Етър, вече е на две точки от върха (видео+галерия)

ЦСКА-София не срещна особени проблеми срещу Етър и победи болярите с 3:1 в мач от 25-ия кръг на Първа лига, който се игра пред над 8000 зрители на стадион “Ивайло” във Велико Търново. Жоржиньо откри резултата в 65-ата минута, а две попадения добави Али Соу (69, 81). За домакините вкара Даниел Младенов в 75-ата минута.SPORTAL.BG

Победата на гостите можеше и да е по-категорична, но на два пъти гредите спряха червените след удари на Тиаго.

Така футболистите на Любо Пенев взеха това, за което бяха дошли в Търново и се доближиха на само две точки от лидера Лудогорец, който утре гостува на Левски. С поражението пък Етър загуби шанс да влезе в първата шестица.

Наставникът на червените Любослав Пенев заложи на две изненади в днешния двубой. Валентин Антов започна вместо Божидар Чорбаджийски като партньор на Бодуров в центъра на отбраната. Жоржиньо стартира на десния фланг за сметка на Едвин Джеси.

В 3-ата минута феновете на двата отбора почетоха паметта на легендарния български защитник Трифон Иванов с мощни скандирания на неговото име.

Първият точен удар в очертанията на една от двете врати дойде в 11-ата минута, когато Тиаго шутира от малък ъгъл, но Иванов без проблем улови.

В 32-ата минута и Етър стреля към противниковата врата. Крум Стоянов направи двойно с Велко Батрович, пое топката на гърди и шутира с левия крак, но покрай лявата греда. Пет минути по-късно Георги Сърмов отправи бомбен шут от 25 метра, който затрудни Черниаускас, но стражът на гостите плонжира добре и изби в корнер.

Именно този удар на халфа на болярите бе и най-опасното положение за първата част, която логично приключи при 0:0.

През втората част играта на двата отбора коренно се промени. Гостите заиграха далеч по-добре, а домакините бяха на обратния полюс. Шест минути след началото на второто полувреме ЦСКА-София получи право да изпълни фаул на 25 метра фронтално срещу вратата на Етър. Тиаго стреля опасно, а топката се отби в напречната греда и излезе в аут.

Някъде тук Етър тотално отстъпи инициативата, играчите започнаха да изпускат елементарно своите противници пред наказателното си поле, грешките при опитите да се изчисти топката зачестиха и логично положенията пред домакинската врата не закъсняха.

В 63-ата минута Малинов изведе Али Соу сам срещу Иванов, нападателят опита да стреля с едно докосване, но не уцели топката и тя попадна в ръцете на домакинския страж. Само две минути по-късно ЦСКА-София откри резултата. Футболистите на домакините опитаха да изчистят една наглед лесна топка, но го направиха така, че я изпратиха в наказателното си поле. Там позволиха на Али Соу да я овладее и да подаде към оставения непокрит Жоржиньо, който вкара без проблем сам срещу вратаря.

Секунди по-късно Иванов изби шут на Тиаго от малък ъгъл. В 68-ата минута червените на практика си осигуриха победата с втори гол, дело на Али Соу. Нападателят излезе сам срещу вратаря и след мощен шут под гредата покачи на 2:0.

В 73-ата минута Али Соу изпусна сам срещу Иванов, стреляйки в ръцете на вратаря.

В 75-ата минута Етър върна едно попадение. След центриране отдясно Батрович подаде с глава към Даниел Младенов, който от пет метра простреля Черниаускас за 1:2.

Радостта на домакините не бе дълга, тъй като в 81-ата минута червените вкараха трети гол. Тиаго отправи топовен удар, който Иванов докосна, топката се отби в напречната греда и се върна в терена, а Али Соу с добавка вкара за 3:1 за ЦСКА-София.

До края на двубоя ЦСКА-София допусна само едно по-опасно положение пред своята врата след прострелно центриране на Здравко Илиев и последвал рикошет, но за късмет на гостите топката не попадна в тяхната мрежа и те заслужено, предвид представянето на двата тима през втората част, стигнаха до трите точки.

ЕТЪР – ЦСКА-СОФИЯ 1:3

0:1 Жоржиньо 65
0:2 Али Соу 69
1:2 Даниел Младенов 75
1:3 Али Соу 81

ЕТЪР: 1. Иванов, 14. Скерлев, 5. Сърмов, 84. Илиев, 25. Стоянов, 21. Василев, 8. Руменов, 11. Младенов, 88. Боджадж, 17. Мане, 10. Батрович

ЦСКА-СОФИЯ: 30. Черниаускас, 19. Турицов, 5. Бодуров, 26. Антов, 24. Томаш, 15. Малинов, 16. Бикел, 17. Енрике, 20. Тиаго, 7. Жоржиньо, 22. Али Соу