Витоша шокира Берое в Стара Загора, викове “оставка” огласиха стадиона

Витоша (Бистрица) си тръгна с трите точки от гостуването на Берое в среща от 25-ия кръг на Първа лига. “Тигрите” надвиха домакините с 1:0, а единственото попадение отбеляза Четин Садула в 55-ата минута. Поражението не позволи на Берое да измести Ботев от четвъртото място в Първа лига. След последния съдийски сигнал викове “оставка” огласиха стадион “Берое”, а скандиранията бяха насочени към наставника Александър Томаш. SPORTAL.BG

При успех днес заралии можеха да изпреварят “канарчетата” с точка. Вчера пловдивчани завършиха наравно 0:0 в гостуването си на Черно море. В последния си мач Берое записа загуба с 1:4 като гост на Локомотив в Пловдив и нямаше право на нова грешка. Витоша пък нямаше победа в последните си пет мача, като за последно завърши 1:1 срещу Етър у дома.

Първият точен удар дойде в 8-ата минута на срещата. Стефан Христов отправи мощен удар към вратата на Берое, който попадна в ръцете на Душан Перниш. Домакините отговориха с опасен шут на Педро Еуженио, излязъл в аут. В 14-ата минута, след центриране от ъглов удар, Ерол Алкан нацели с глава горната греда на Витоша. Обръчът около вратата на Витоша продължи да се затяга, но без сериозен успех за домакините. В 33-ата минута Иван Минчев центрира от левия фланг, а Бригидо остана под топката не успя да насочи удара си към вратата.

Минута преди края на първото полувреме Душан Перниш направи феноменално спасяване след удар от пряк свободен удар на Кристиян Кочилов. В 52-ата минута Витоша (Бистрица) разви добра атака чрез Четин Садула, който пусна подаване към Стефан Христов в наказателното поле, а нападателят стреля, но право в ръцете на Перниш.

В 55-ата минута Четин Садула изведе “тигрите” напред в резултата с много добър удар от границата на наказателното поле, който се отби в десни страничен стълб на вратата зад Душан Перниш и не остави никакви шансове на стража за намеса.

Голът стъписа отбраната на Берое, а защитниците на заралии започнаха да действат доста разконцентрирано. Това се видя в 67-ата минута, в която Душан Перниш трябваше да се намесва след слаба игра в защита, която позволи на “тигрите” да обстрелват вратата на стража четири пъти в рамките на няколко секунди.

В 73-ата минута Ерол Алкан не успя от няколко метра да прати топката във вратата на Витоша след удар с глава. Пет минути по-късно Християн Василев закова топката в ръцете си при мощен шут на Никола Маринов.

БЕРОЕ – ВИТОША 0:1

0:1 Садула (55)

Съставите:

БЕРОЕ: Душан Перниш, Милен Желев, Ерол Алкан, Боумеска Бангна, Александър Цветков, Мартин Камбуров, Александър Василев, Никита Баранов, Рубен Бригидо, Иван Минчев, Педро Еуженио

ВИТОША: Християн Василев, Тодор Гочев, Румен Гьонов, Кристиян Кочилов, Четин Садула, Михаил Милчев, Георги Купенов, Лъчезар Котев, Наско Милев, Стефан Христов, Ивайло Лазаров