Лудогорец постигна исторически требъл, взе и Суперкупата

Лудогорец, снимка: Георги Димитров/Sportni.bg

Шампионът и носител на купата на България Лудогорец спечели и Суперкупата на страната след победа с 3:1 над Локомотив Пловдив на стадион “Лазур” в Бургас.

Така тимът от Разград стана третият клуб след Левски и ЦСКА, който печели и трите трофея в една година.

Възпитаниците на Ивайло Петев откриха резултата в десетата минута. Марселиньо изведе с пета Уилсон Кайсара в наказателното поле, новото попълнение финтира вратаря Йордан Господинов и пусна топката в опразнената мрежа.SPORTNI.BG

Само две минути по-късно Локомотив изравни. Даксон да Силва стреля прецизно от фаул от 20 метра над стената и не даде шансове на Урош Голубович.

Последваха силни минути за разградчани. В 21-ата минута Марселиньо стреля от въздуха от 15 метра след центриране от дясно на Йордан Минев, но Господинов спаси. Малко по-късно отново бразилецът шутира опасно от границата на наказателното поле след пробив на Кайсара от ляво, но на сантиметри край лявата греда на вратата на Локомотив.

Две минути преди почивката Лудогорец заслужено стигна до второ попадение. Марселиньо нацели напречната греда с удар от дистанция, топката отскочи в наказателното поле към Мирослав Иванов, който пусна в ляво към оставения непокрит Емил Гъргоров и капитанът с удар по диагонала от десетина метра направи 2:1.

През втората полувреме играта се понакъса, нарушенията зачестиха, а положенията пред двете врати бяха рядкост. В последния четвърт час Локомотив опита да стигне до изравняване с по-активни и агресивни действия, докато Лудогорец разчиташе на контраатаки.

В самия край грешка на Валери Георгиев позволи на Марселиньо да получи топката в чиста позиция на границата на наказателното поле и бразилецът с техничен удар прехвърли Господинов за крайното 3:1.

Така Лудогорец триумфира за втори пореден път над Локомотив Пловдив след 2:1 във финала за купата на България през май.

Лудогорец Разград – Локомотив Пловдив – 3:1 (2:1)

голмайстори: 1:0 Уилсон Кайсара 10, 1:1 Даксон Да Силва 12, 2:1 Емил Гъргоров 43, 3:1 Марселиньо 90+1

стадион: “Лазур”