Без изненада в Радомир! Септември се присъедини към Локо Пд и ЦСКА-София

Септември стана третият 1/2-финалист в турнира за Купата на България. Това стана факт след победата с 2:0, която софиянци постигнаха при гостуването си на втородивизионния Струмска слава. Резултата откри Иван Тилев от дузпа в 44-ата минута, а в 85-ата Георги Русев удвои. SPORTAL.BG

Мачът в Радомир не бе никак лесен за Септември, тъй като през втората част Струмска слава отправи 3-4 опасни шута, които минаваха или покрай гредите, или пък Валентин Галев спасяваше.

Иначе срещата започна равностойно и така бе през първия половин час. След това гостите наложиха лек превес.

В 38-ата минута реферите отмениха гол на Септември заради засада. Дюлгеров пусна с глава към Фабиано Алвеш, който също с глава прониза Петков, но бразилецът бе зад отбраната на домакините. Все пак гостите стигнаха до попадение преди края на първата част. В 44-ата минута Тодор Зюмбулев игра с ръка в наказателното поле и Владимир Вълков отсъди дузпа, която Иван Тилев превърна в гол – 1:0 за Септември.

След почивката домакините се хвърлиха в атака и на няколко пъти пред тях се откри възможност да изравнят. Най-близо до това бе белгиецът Кос, който стреля от фаул в 70-ата минута, но Галев демонстрира рефлекс и изби.

Така се стигна до 85-ата минута, в която Септември уби интригата с втори гол след точен изстрел на резервата Георги Русев.

Успехът изпрати софиянци в полуфиналите от турнира за Купата, където са още Локомотив (Пловдив) и ЦСКА-София. Последният тим ще бъде победителят от двойката Ботев (Пловдив) – Черно море.