Етър и Ботев (Враца) не намериха начин да си вкарат гол (видео)

Отборите на Етър и Ботев (Враца) не започнаха по най-вълнуващия начин футболния уикенд по родните терени. В мач от втория кръг на Група “А” на втората осмица на Първа лига двата тима не си отбелязаха гол и завършиха 0:0. Срещата не предложи много любопитни моменти за публиката на стадион “Ивайло”, като чистите положения бяха кът. SPORTAL.BG

През последните 15 минути играчите на Сашо Ангелов играха с човек по-малко, тъй като Мартин Кавдански получи втори жълт картон. Това обаче не промени кой знае колко ситуацията на терена и двата отбора се задоволиха с равенството.

През първата част на срещата двата тима не предложиха нищо интересно пред двете врати. Единствената опасност дойде след далечен удар на Велко Батрович, който обаче бе спасен без проблеми от Красимир Костов.

Първото истински опасно положение пред една от двете врати дойде чак в 65-ата минута. Петър Атанасов нахлу в наказателното поле сам срещу вратаря, но Христо Иванов излезе и скъси възможността му за удар и блокира шута му. Последвалата добавка на Емил Стоев мина над вратата.

В 75-ата минута на мача Мартин Кавдански трябваше да напусне предварително терена, тъй като в един въздушен двубой удари с лакът Иван Петков и получи второ официално предупреждение. Етър опита да наложи натиск до края на мача, но така и не намери правилния път към победата.

В класирането на Група “А” Етър остава лидер с 44 точки – девет преднина от днешния си съперник, който е с 35. Двата тима почти сигурно ще участват в плейофите за Европа.Трети е Витоша (Бистрица) с 25, а на дъното е Верея с едва шест.