ЦСКА-София оцеля в Разград след тотална 45-минутна доминация на Лудогорец (видео)

Лудогорец и ЦСКА-София завършиха 0:0 в мач 28-ия кръг на Първа лига, с което орлите запазиха преднината си от три точки пред днешния си съперник на върха в класирането. Срещата започна по-добре за червените и до 10-ата минута футболистите на Любо Пенев на два пъти имаха шанс да отбележат, но Евандро пропусна. SPORTAL.BG

След почивката обаче Лудогорец наложи тотална доминация, а ЦСКА-София буквално рухна и само късметът спаси червените да не получат гол. В 87-ата минута Кешерю вкара топката в мрежата, но попадението правилно бе отменено, тъй като румънецът бе малко зад бранителите при паса към него.

Иначе наставниците на двата тима Стойчо Стоев и Любослав Пенев извършиха общо шест промени в сравнение със съставите, които започнаха за Купата през седмицата. В този на орлите липсваха Манолев, Сисиньо, Горалски и Анисе. На техните места играха Лукас Саша, Недялков, Дяков и Серкан Юсеин. При червените промените бяха две – Евандро и Жеферсон замениха Енрике и Бикел.

Червените можеха да открият резултата още във втората минута, когато Евандро се откъсна сам срещу вратаря леко отляво, но стреля в главата на Ренан. В 7-ата минута Лудогорец организира опасна атака, след която Вандерсон се откъсна отляво и опита да намери с пас по земя непокрития Лукоки, но пасът му бе пресечен.

В 9-ата минута Евандро пропусна нова добра възможност. Рубен Пинто бе изпуснат отдясно и центрира към своя съотборник, който стреля от въздуха, но Ренан изби. В 17-ата минута ЦСКА-София създаде още едно добро положение. Григоре изпусна Али Соу, таранът на червените намери непокрития Жоржиньо, който финтира няколко бранители в зелено, но от 9-10 метра стреля доста неточно.

След тази ситуация двата отбора заложиха на битка в центъра на терена, но допускаха много брак в подаванията си и логично до края на полувремето опасните ситуации липсваха. Единственото по-интересно положение бе в 42-ата минута, когато Кешерю стреля от с левия крак, но Черниаускас без проблем спаси.

След почивката Лудогорец наложи териториално превъзходство и постепенно затисна съперника в собствената му половина. Вандерсон се отличи с опасен шут в 64-ата минута, който излезе в аут. Червените отговориха с набег на Али Соу, който завърши с опасно центриране, но Ренан с върха на пръстите си изби топката.

В следващите минути Лудогорец натисна сериозно и в 69-ата минута като по чудо не откри резултата. Лукас Саша бе изведен от Попа и стигна до аутлинията около границата на малкото наказателно поле. Последва прострелно центриране, което се отклони в крака на Бодуров и топката се насочи към мрежата на гостите, но за техен късмет се отклони в тялото на намиращия се на голлинията Турицов.

Секунди по-късно Попа преодоля Жеферсон и подаде към непокрития Вандерсон. Бразилецът стреля от 7-8 метра, но Черниаускас някак изби, а Кешерю не успя да вкара при добавката.

В 77-ата минута нова опасна атака на орлите завърши с шут на Антон Недялков, Пинто скочи с гръб към него и изби. Разградчани поискаха дузпа за игра с ръка на червения халф, но реферът отсъди корнер. Десет минути по-късно Кешерю прати топката в мрежата на червените след акробатичен шут, но попадението бе отменено поради засада.

До края на срещата Лудогорец търсеше попадение, с което да спечели срещата, но в крайна сметка ЦСКА-София оцеля и спечели точка при гостуването си в Разград.

За орлите пък това бе трети пореден домакински двубой, в който не вкараха гол – два срещу ЦСКА-София и веднъж с Берое.

ЛУДОГОРЕЦ – ЦСКА-СОФИЯ 0:0

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 8. Лукас Саша, 30. Моци, 28. Григоре, 3. Недялков, 18. Дяков, 96. Юсеин, 92. Лукоки, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 28. Кешерю

ЦСКА-СОФИЯ: 30. Черниаускас, 19. Турицов, 5. Бодуров, 24. Томаш, 3. Жеферсон, 6. Пинто, 15. Малинов, 7. Жоржиньо, 20. Тиаго, 10. Евандро, 22. Соу