Супер гол на косовар “покоси” Локо (Пд) и вдъхнови Септември преди сблъсъците за Купата (видео+галерия)

Отборът на Септември (София) сложи край на серията си от шест мача без победа, след като надви с минималното 1:0 Локомотив (Пловдив) в двубой от третия кръг на Група “Б” в плейофите на Първа лига. В герой за септемврийци се превърна националът на Косово Суад Сахити, който реализира изключително красив гол в 33-ата минута. SPORTAL.BG

С успеха на “Васил Левски” Септември записа дубъл срещу Локомотив през настоящата година. Последната победа на столичани датира от 20 февруари, когато надигра с 2:0 като гост именно пловдивчани. Днес воденият от Христо Арангелов тим не само взе трите точки, но и натрупа солидно самочувствие и психологическо превъзходство преди предстоящите два полуфинала от турнира за Купата на България с родния първенец за 2004 година.

Иначе, въпреки поражението на Националния стадион, отборът на Бруно Акрапович запази първата си позиция в Група “Б”. Пловдивчани са с актив от 37 точки, с две повече от Славия, който загуби с 3:5 домакинството си на Дунав (Русе) по-рано днес. Септемврийци остават трети, с 26 точки, с една повече от “драконите”.

През първия половин час головите ситуации на “Васил Левски” липсваха, като най-близо до попадение бяха футболистите на Бруно Акрапович. В 25-ата минута Йосип Томашевич намери с центриране отляво Нур Буна в наказателното поле, белгиецът не успя да стреля, а свали топката във вратарското поле, която, след като защитата на домакините не се ориентира добре, се озова в Никола Марич. От близко разстояние, но от неудобна позиция хърватинът стреля право в гредата.

Седем минути по-късно футболистите на Христо Арангелов изненадаха гостите и излязоха напред в резултата. Игралият за последно в гръцкия Лариса Суад Сахити получи топката от капитана Борис Галчев, след което “препарира” Илко Пиргов със страхотен удар от над 30 метра дистанция.
След подновяването на играта Септември първи застраши противниковата вратата. В 49-ата минута след добра акция отляво Асен Чандъров опита да стреля с десния крак в далечния ъгъл, но изпълнението му бе неточно. Малко след това пък Бирсент Карагерен бе близо да възстанови равенството. Бившият ас на Дунав получи топката пред наказателното поле, освободи си пространство и стреля с десния крак в близкия ъгъл. Топката обаче премина на сантиметри встрани от гредата.

Четвърт час преди края се откри и най-добрата възможност за столичани през втората част. След центриране от ъглов удар Пиргов не успя да се намеси добре, топката се отби в играч в черно-бяло, след което се озова в краката на Здравко Димитров. Макар и изненадан от така създалата се ситуация, юношата на септемврийци нанесе удар, който обаче бе блокиран от Томашевич.