Черно море попари Ботев (Пд) преди битката на “канарчетата” с ЦСКА-София

Черно море нанесе първа загуба на Ботев (Пловдив) през пролетта. “Моряците” надвиха пловдивския тим с 2:0 в среща от третия кръг на първата шестица в ППЛ. Попаденията за “моряците” отбеляза Патрик Андраде (83′, 88). Двубоят в пловдивския квартал Коматево бе само седмица след драматичния четвъртфинал за Купата на България помежду им, спечелен от “канарчетата” с дузпи. Поражението за Ботев дойде няколко дни преди първия 1/2-финал за Купата с отбора на ЦСКА-София. Пловдивчани приемат “червените” в сряда от 19:00ч.SPORTAL.BG

Титулярният страж на Ботев Даниел Кайзер бе на системи заради вирусно заболяване, но попадна в стартовия състав на “канарчетата”. Пред него действаха четворката Филип Филипов, Кристиан Димитров, Костадин Ничев и Еберт Кардосо. Позицията на Радослав Терзиев пред защитата бе заета от Радослав Апостолов, пред когото Тодор Неделев и Лъчезар Балтанов бяха натоварени със задачата да подпомагат атаката. По крилата играха новите попълнения Антон Карачанаков и Александър Тонев. Самотник в предни позиции бе Феребори Доре.

В 4-2-3-1 бяха подредени възпитаниците на Илиан Илиев. На вратата започна Иван Дюлгеров, а в защита четворката на “моряците” бе сформирана от Стефан Станчев, Мирослав Енчев, Виктор Генев и Уго Кононго. Аристоте Ндонгала и Васил Панайотов бяха халфовете в средата на терена. Петър Витанов, Патрик Андраде и Мартин Минчев бяха изнесени в по-предни позиции, а Мехди Фенуш тормозеше защитата на домакините.

Първият точен удар към една от двете врати дойде в 9-ата минута. Петър Витанов навлезе навътре след подаване на десния фланг, но не успя да затрудни Даниел Кайзер с изстрела си извън наказателното поле. Секунди по-късно Кристиан Димитров допусна грешка, която позволи на Мартин Минчев да шутира. Българският национал обаче не успя да насочи удара си в очертанията на вратата. В 11-ата минута Тодор Неделев стреля в аут.

В 21-ата минута удар на Мартин Минчев премина на сантиметри от десния страничен стълб на Даниел Кайзер. “Моряците” организираха постепенна атака, при която младият футболист бе оставен непокрит на границата на наказателното поле, но ударът му срещна крак на защитник в “жълто-черно”. В 30-ата минута Аристоте Ндонгала стреля високо над напречната греда.

Три минути по-късно Даниел Кайзер трябваше да се намесва при опасен удар на Мехди Фенуш, избивайки топката в ъглов удар. В 40-ата минута Тодор Неделев намери Александър Тонев с добро подаване, а крилото успя да си нагласи топката за изстрел, който премина застрашително покрай вратата.

Последните две опасности през първата част бяха пред вратата на Черно море. Първо Феребори Доре стреля неточно с глава след центриране на Неделев от ъглов удар, а след минута техничният халф на “канарчетата” изведе нападателя очи в очи с Дюлгеров, но се засуети и Мирослав Енчев успя да избие топката с шпагат.

Второто полувреме започна с удар на Стефан Станчев над вратата. В 61-ата минута Феребори Доре опита късмета си с удар от далечна дистанция, който излезе в аут. Черно море отговори с опасен шут на Жоржиньо към далечния ъгъл, който не намери очертанията на вратата. В 66-ата минута Дюлгеров изби с вещина в корнер удар на Александър Тонев. От последвалото центриране Доре не успя да засече топката във вратата, останал непокрит на втора греда.

“Моряците” направиха сериозен пропуск чрез Васил Панайотов в 72-ата минута. Полузащитникът получи центриране по земя от Жоржиньо в наказателното поле, но не успя да прецени добре крачките си и стреля в аут. В 80-ата минута Крис Добрев подаде към своя капитан Лъчезар Балтанов, който опита удар по земя, но твърде слаб, за да затрудни Дюлгеров.

В 83-ата минута Черно море достигна до гол чрез Патрик Андраде. Полузащитникът получи добро подаване от десния фланг на Аристоте Ндонгала и стреля от движение, а топката се отби в гредата и не остави шансове на Кайзер за намеса.
Андраде вкара втория си гол в мача в 88-ата минута, с което сложи край на спора между двата отбора. Тимът от Варна организира добра атака, при която Ндонгала прекара топката през краката на Еберт Кардосо, а Патрик Андраде с едно докосване насочи удара си във вратата за 2:0.