Берое сложи край на черната серия с успех над Черно море (видео)

Берое показа страхотен футбол и победи Черно море с 2:0 в среща от 4-ия кръг на шампионския плейоф в Първа професионална лига. Педро Еуженио от пряк  свободен удар даде аванс на Берое в 6-ата минута. В 27-ата Иван Бандаловски удвои с глава. В 62-ата минута Александър Василев остави Берое с човек по-малко, след като си изкара втори жълт и респективно червен картон. Численото равенство на терена бе възстановено след червен картон на Мирослав Енчев в заключителните минути.SPORTAL.BG

Това бе първи успех за домакините от началото на шампионския плейоф. Старозагорци записаха две равенства и една загуба и бяха на последното 6-о място в първата шестица, като с днешния успех изместиха “моряците” от петата позиция.

Черно море започна плейофа с две поредни загуби, като в предишния кръг варненци все пак се събудиха и записаха успех с 2:0 като гост на Ботев (Пловдив).

Отборът на Черно море погледна първи към противниковата врата и във втората минута Цветомир Панов центрира остро към Патрик Андраде, който засече, но ударът му попадна в тялото на защитник в зелено. В 4-ата минута Педро Еуженио стреля към вратата директно от корнер, а топката срещна напречната греда.

Две минути по-късно. Еуженио изпълни блестящ пряк свободен удар, който остави Иван Дюлгеров безпомощен. Стражът изгледа как топката влиза във вратата му. В 24-ата минута топовен изстрел на Иван Минчев разтресе напречната греда на Черно море.
Три минути по-късно Иван Бандаловски вкара топката за втори път във вратата на Черно море. Защитникът засече с глава центриране на Минчев от ъглов удар, при който стражът на “моряците” увисна. В 35-ата минута Аристоте Ндонгала пропусна добра възможност да намали, стреляйки в Душан Перниш от добра позиция. Миг по-късно Мирослав Енчев проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Жоржиньо стреля с глава, но над вратата.

В 54-ата минута Иван Дюлгеров реагира добре при опит на Педро Еуженио от пряк свободен удар.

В 62-ата минута Александър Василев остави Берое с човек по-малко на терена. Футболистът на заралии получи втори жълт картон за нарушение срещу противников играч, а главният съдия Петър Костадинов не се поколеба да му посочи съблекалните.

В 76-ата минута Виктор Генев пропиля златна възможност за Черно море да намали изоставането си. Защитникът се оказа на върха на атаката при центриране от десния фланг, но стреля право в Душан Перниш. Самостоятелен рейд на Еуженио в 85-ата минута завърши с удар в аут.

В 88-ата минута Мирослав Енчев от състава на Черно море също получи червен картон и численото равенство на терена бе възстановено. В последната минута на добавеното време. Аристоте Ндонгала не успя да вкара топката във вратата на Перниш от няколко метра, стреляйки в стража на Берое.