Витоша и Ботев (Вр) си спретнаха голово шоу, Емил Стоев разпиля “тигрите” (снимки+видео)

Отборите на Витоша (Бистрица) и Ботев (Враца) изиграха страхотен мач със седем гола. Врачани си тръгнаха като победители с 5:2 от гостуването в Бистрица, а срещата бе с огромен залог и за двата отбора. Попаденията за тима от Враца отбелязаха Емил Стоев (15, 25, 41), Валери Домовчийски (28) и Даниел Генов (90+). За Витоша точни бяха Георги Купенов (30) и Григор Долапчиев (48).SPORTAL.BG
Успехът за врачани увеличи разликата между двата тима на 7 точки точки два кръга преди края на редовния сезон, което означава, че Ботев запази и математически статута си на отбор от Първа лига.

В предишния кръг Витоша надигра категорично Етър с 3:0 у дома, а Ботев Враца разгроми с 5:0 също у дома аутсайдера Верея.

Срещата започна с едноминутно мълчание в знак на почит към легендата на ЦСКА Красимир Безински, който ни напусна днес. В 40-ата секунда гол на Валери Домовчийски бе отменен. Даниел Генов получи пространство отдясно и центрира, а нападателят с плонж изпревари вратаря и изпрати топката във вратата, но в момента на паса Домо бе в положение на засада. Отново попадение на Домовчийски бе отменено заради засада в 7-ата минута.

В 15-ата минута Емил Стоев изведе Ботев (Враца) напред в резултата след хубава атака, започнала в центъра на терена. Валери Домовчийски пропусна топката, което излъга защитата на домакините, а при удара на Стоев кълбото се отби в крака на Купенов и излъга стража на Витоша.
В 25-ата минута Стоев отбеляза втория си гол в мача, а сериозна грешка направи вратарят на домакините Християн Василев, който не успя да се намеси подобаващо при центриране от ъглов удар на Симеон Мечев.
Три минути по-късно Валери Домовчийски вкара така чакания си гол днес. Петър Атанасов напредна по левия фланг и пусна подаване към Домовчийски. Нападателят се освободи от защитник още с поемането на топката и стреля в горния десен ъгъл.
Още в 30-ата минута Георги Купенов намали изоставането на Витоша след центриране от ъглов удар на Ивайло Лазаров.

В 41-ата минута Емил Стоев оформи своя хеттрик след прекрасно подаване на Валери Домовчийски зад гърба на защитата на Витоша. Стоев остана очи в очи със стража на домакините и прати топката в обратния ъгъл.

Второто полувреме започна така, както и първото. Двата тима веднага погледната към атаката и Витоша удар първи чрез Григор Долапчиев. Футболистът на домакините се възползва от прекрасно центриране на Иван Вълчанов и с удар с глава в обратния ъгъл намали за 2:4.

Тимът на Росен Кирилов удари и гредата чрез Емил Гъргоров в 53-ата минута. Иван Вълчанов проби по десния фланг и слезе до аутлинията, след което центрира към опитния нападател, а той прати топката с глава право в страничния стълб. В 63-ата минута удар на Григор Долапчиев не намери рамките на вратата на Ботев (Враца). След вихрените действия на стадиона в Бистрица последваха минути, в които двата отбора не успяваха да създадат чисто голово положение пред противниковата врата. В 87-ата минута Витоша удари втора греда чрез Иван Вълчанов, който опита да насочи топката технично в долния десен ъгъл.
В третата минута на добавеното време Даниел Генов вкара петия гол във вратата на Витоша за тази вечер. Футболистът получи топката пред наказателното поле и стреля силно към обратния ъгъл, опъвайки мрежата.

ВИТОША – БОТЕВ 2:4
0:1 Емил Стоев (15)
0:2 Емил Стоев (15)
0:3 Валери Домовчийски (28)
1:3 Георги Купенов (30)
1:4 Емл Стоев (41)
2:4 Григор Долапчиев (48)
2:5 Даниел Генов (90+4)

ВИТОША: Християн Василев, Тодор Гочев, Четин Садула, Петко Цанков, Михаил Милчев, Емил Гъргоров, Георги Купенов, Григор Долапчиев, Иван Вълчанов, Лъчезар Котев, Ивайло Лазаров

БОТЕВ: Красимир Костов, Андреас Васев, Валери Домовчийски, Венцислав Керчев, Даниел Генов, Емил Стоев, Илия Миланов, Йордан Апостолов, Мартин Кавдански, Петър Атанасов, Симеон Мечев