„Добруджа“ изпусна точката срещу кандидат за елита

След като взе 4 точки от „Монтана“ и 2 от ЦСКА 1948, „Добруджа“ бе на път да изненада и третия отбор във Втора лига, борещ се за класиране на бараж, но загуби с минималното 0:1 гостуването си на „Арда“ в Кърджали. Жълто-зелените удържаха нулевото равенство до средата на второто полувреме. Победния гол за домакините отбеляза капитанът Пламен Крумов в 67 мин. Бившият футболист на „Левски“ се разписа от пряк свободен удар. В последните минути на мача на два пъти вратарят на “Арда” Иван Караджов трябваше да се намесва решително при опасни атаки на гостите от Добрич.

Така „Добруджа“ остава на последното място, но с реален шанс да събере достатъчно точки от оставащите си 3 мача – гостувания на „Кариана“ и „Литекс, и домакинство на „Струмска слава“, за да успее да се спаси от изпадане. В битката за оставане са замесени 5 отбора. „Кариана“ има 24 точки, „Несебър“ е с 23, „Лудогорец II” и „Пирин“ имат по 22, а „Добруджа“ е с 21. Само последните два отбора в класирането в края на сезона ще се разделят с професионалния футбол.

С днешната победа пък „Арда“ запази второто си място във Втора лига и продължава да мечтае за първо влизане в елита.