Септември се добра до трите точки в Пловдив, столичани си гарантираха третото място в група “Б” (видео)

Отборът на Септември (София) взе изключително важна победа с 2:1 над Локомотив (Пловдив) в сблъсък от шестия кръг на група “Б” на втората осмица в Първа професионална лига. Попаденията за столичани реализираха Кристофър Мандиангу (37) и Илия Димитров (77). Точен за “черно-белите” бе Бирсент Карагарен (55). С този успех футболистите на Христо Арангелов си гарантираха третото място в групата, което ги изпраща срещу Верея в полуфиналните мачове в битката за оцеляване.SPORTAL.BG

Срещата на стадион “Локомотив” започна с минута мълчание в памет на легендата на българския футбол Динко Дерменджиев.

Първата интересна ситуация дойде след само 120 секунди игра, когато Един Бахтич стреля от пряк свободен удар, но Янко Георгиев успя да избие кълбото. Секунди по-късно Илко Пиргов опита да изчисти топката, която бе върната лошо от Стивън Езе, но тя рикошира от крака на Кристофър Мандиангу и се отби в горната греда.

В 12-ата минута Димитър Илиев се освободи много елегантно, след което нанесе много силен удар с десния крак, но опитът му премина на сантиметри от целта.

В 28-ата минута Борис Галчев центрира добре в наказателното поле към Бенга, но ударът му бе уловен от стража на домакините.

Първото попадение в срещата падна в 37-ата минута, когато Суад Сахити центрира на втора греда към Здравко Димитров, който свали добре към Мандиангу, а нападателят от близка дистанция вкара топката във вратата на “смърфовете”.

Втората част започна по-добре за столичани. Сахити отново центрира перфектно към Здравко Димитров, който опита хубав удар от въздуха, но кълбото премина встрани от целта.

В 55-ата минута “черно-белите” изравниха резултата. В автор на гола се превърна Бирсент Карагарен, който с уникален шут заби своя трети гол от началото на сезона.

В 77-ата минута гостите отново поведоха в резултата. Дарко Глишик проби отляво, след което центрира в наказателното поле към резервата Илия Димитров, който с глава не остави шансове на Илко Пиргов.

В 89-ата минута Елитон опита техничен удар от далечна дистанция, който обаче не затрудни вратаря на Септември. Това бе и последната интересна ситуация на стадион “Локомотив”.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) – СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) 1:2

0:1 Мандиангу (37)