Черно море има нов капитан

Черно море победи втородивизионния тим на Черноморец Балчик с 6:0 в първата си контрола, играна на стадион “Тича” във Варна. Срещата бе изгледана от спортния министър Красен Кралев. От трибуните мача изгледаха и националите Мартин Минчев и Иван Дюлгеров. Треньорът Илиан Илиев даде равен брой минути на всичките играчи, като през двете полувремена пусна два различни състава. Головете за “моряците” реализираха Аристот Ндонгала (37), Васил Панайотов (44), Жордао Кардозо (53) и Жоржиньо (66,73,79). В мача взе участие и Галин Милков, който е на проби. Васил Панайотов пък изведе тима с капитанската лента.блиц

Първата сериозна опасност в мача дойде в 13-ата минута, когато Мартин Костадинов пропусна да засече топката в мрежата на Черноморец след центриране отдясно. В 25-ата минута Васил Панайотов удари греда, а при добавката Родриго стреля над вратата от около точката на дузпата. Черно море все пак успя да откри резултата в 37-ата минута. Родриго проби отляво, навърза двама бранители и пусна пас по земя към Аристот Ндонгала, който от близо не сгреши. В 44-ата Мартин Костадинов бе задържан в наказателното поле и главният рефер отсъди дузпа. Зад топката застана Васил Панайотов, който реализира за 2:0.

За второто полувреме Илиан Илиев пусна нови девет футболисти, като единствено на терена останаха вратарят Иван Дичевски и бранителят Делмиро. В игра се появиха Стефан Станчев, Галин Минков, Емо Янчев, Лъчезар Йорданов, Жордао, Велислав Василев, Илиан Илиев, Жоржиньо, Цветомир Панов. Още в 46-ата минута Жоржиньо се озова на стрелкова позиция, но прати топката над вратата. В 53-ата минута новото попълнение на “моряците” Жордао Кардозо реализира трети гол за Черно море. Варненци направиха страхотна атака започната от Илиан Илиев, който намери Лъчезар Йорданов пред наказателното поле, той продължи към Кардозо, който от почти нулев ъгъл прати топката в под сглобката на вратата за 3:0. В 57-ата минута Илиан Илиев центрира от фаул в наказателното поле, където Жоржиньо с глава стреля покрай гредата. В 63-ата минута Йордан Радев заменя Делмиро, а Димитър Иванов застана на вратата на мястото на Иван Дичевски. В 66-ата минута Жоржиньо получи пас в наказателното поле от Велислав Василев, овладя топката и с удар под гредата направи резултата 4:0. В 73-ата Жоржиньо получи топката в наказателното поле с гръб към вратата, завъртя се и с премерен изстрел прониза стража на гостите за 5:0. Жоржиньо оформи своя хеттрик в мача в 79-ата минута. Първо Йордан Радев с глава нацели напречната греда, топката попадна в Жоржиньо, който със задна ножица вкара за 6:0.

Черно море: 26. Иван Дичевски, 6.Виктор Попов, 33.Миро Енчев, 43.Делмиро, 48.Мартин Дичев, 77.Петър Вуцов, 71.Васил Панайотов, 38.Аристот Ндонгала, 17.Мартин Костадинов, 99.Дани Кики, 72.Родриго.
Резерви: 34.Йордан Радев, 5.Стефан Станчев, 47.Галин Минков, 8.Емо Янчев, 31.Лъчезар Йорданов, 45.Жордао, 46.Велислав Василев, 44.Илиан Илиев, 11.Жоржиньо, 2.Цветомир Панов