Лудогорец рухна в края и изпусна победата срещу Динамо (Загреб)

Марселиньо откри в 67-ата минута, хърватите изравниха в 93-ата

Лудогорец и Динамо (Загреб) завършиха 1:1 в първия мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига, игран в Разград, като така оставиха спора да се реши на реванша в Хърватия след седмица. БЛИЦ
Българският първенец само може да съжалява за изпуснатата победа срещу класния си съперник, който успя да надиграе на “Лудогорец Арена”. В 67-ата минута Марселиньо откри след центриране на Иван Стоянов, а Динамо стигна до равенството с гол в добавеното време. В 93-ата минута Анте Рукавина се разписа с глава за крайното 1:1 след неубедителна намеса на Урош Голубович.

Сериозно рамо на хърватите пък удари съдията Радек Прихода, който в 51-ата минута си затвори очите и вместо да изгони Тонел за удар с юмрук в главата на Марселиньо, му показа само жълт картон. Преди почивката пък домакините на два пъти изразиха претенции за дузпа, като при втория случай чешкият рефер можеше да посочи бялата точка, но не посмя.

През първото полувреме избраниците на Петев надиграха съперника, създадоха доста опасни положения, от които можеше да падне гол, но в някои ситуации липсваше добър последен пас, а в други вратарят на гостите Иван Келава се намесваше блестящо.

Още в 7-а минута Иван Стоянов стреля опасно от малък ъгъл, но в аут. Малко по-късно дойде и най-чистото положение за първото полувеме. Марселиньо получи топката около точката на дузпата и стреля добре, но Келава спаси майсторски. След това кълбото попадна в Иван Стоянов, но неговият удар беше избит в корнер.

Първата опасност за Динамо дойде едва в 31-ата минута, когато Самир изведе добре Томечак, който стреля над вратата, пазена от Голубович.

Очаквайте подробности

ЛУДОГОРЕЦ – ДИНАМО (Загреб) 1:1
1:0 Марселиньо (67), 1:1 Анте Рукавина (90+3)

Мачът по минути
4 – Изстрел на Емил Гъргоров е блокиран от играч на Динамо (Загреб).
7 – Удар от малък ъгъл на Иван Стоянов, топката излиза в аут.
11 – Лудогорец пропуска да открие резултата. Марселиньо получи топката около точката на дузпата, пое майсторски и стреля добре, но Келава се намеси блестящо и спаси, след което кълбото попадна в Иван Стоянов, но неговият удар беше избит в корнер.
19 – Марселиньо пада в наказателното поле на Динамо (Загреб) и домакините претендират за дузпа. Чешкият съдия Радек Прихода обаче не посочва бялата точка.
28 – Светослав Дяков отправя крайно неточен изстрел към вратата на Динамо (Загреб).
31 – Отлична възможност за хърватите. Томечак се озова сам срещу Голубович, но стреля над гредата.
35 – Удар на Станислав Генчев високо над вратата на гостите.
42 – Домакините отново претендират за дузпа. Йордан Минев нахлу в наказателното поле, но след сблъсък с противников футболист падна на земята, което обаче не беше достатъчно за чешкия рефер да посочи бялата точка, предизвиквайки гнева на публиката на Лудогорец.
45+1 – Край на първото полувреме.

50 – Опасно центриране в наказателното поле на Лудогорец, където бранител се намесва и успява да изчисти топката.
51 – jalt.jpg Тонел фаулира Марселиньо и получава жълт картон. Играчът на гостите удари без топка бразилеца от Лудогорец и съвсем спокойно можеше да бъде изгонен от игра.
65 – Прехвърчат искри на терена, след като Самир умишлено нацели с топката падналия на земята Мирослав Иванов. Футболисти на двата отбора започнаха да си разменят удари, но съдията бързо се намеси и ги разтърва.
67 –  topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Лудогорец! Марселиньо бележи и домакините най-после успяват да поведат в резултата, при това напълно заслужено. Иван Стоянов центрира перфектно отдясно, бразилецът засече топката с глава, изпращайки я във вратата на Динамо (Загреб). При ситуацията стражът на гостите Иван Келава се намеси, но само леко отклони кълбото, което срещна и напречната греда преди да влети в мрежата.
77 – Бечирай центрира, топката срещна тялото на бранител в зелено и придоби странна траектория, след което Кайсара изчисти пред голлинията.
83 – smqna.jpg Първа смяна за Лудогорец. Козмин Моци влиза на мястото на Светослав Дяков.
90 – Добавеното време е 4 минути.
90+1 – smqna.jpg Иван Стоянов е заменен от Франк Гела, който е бивш футболист на Динамо (Загреб).
90+2 – Лудогорец пропуска да удвои преднината  си. Домакините организираха отлична атака, в основата, на която беше Франк Гела, който пусна топката успоредно на голлинията към Михаил Александров, но юношата на ЦСКА закъсня, беше изпреварен от играч на гостите и не успя да я засече в опразнената врата.
90+3 – topka.jpg ГОЛ! Гостите от Хърватия стигат до изравнително попадение – 1:1! Резервата Анте Рукавина се разписва. Самир изсипа топката в наказателното поле на Лудогорец, където Голубович не действа много убедително, Рукавина го надскочи и с глава я засече, изпращайки я в мрежата му. Сръбският стражът на българския първенец претендираше за нарушение, но съдията от Чехия не уважи искането му и зачете гола.
90+4 – Край на мача. Лудогорец и Динамо (Загреб) завършиха 1:1.

ludogorec.JPG
ЛУДОГОРЕЦ: 1.Урош Голубович, 25.Йордан Минев, 5.Александър Барт, 33.Любомир Гулдан, 80.Жуниор Кайсара, 18.Светослав Дяков (83-27.Козмин Моци), 8.Станислав Генчев, 73.Иван Стоянов (90+1-99.Франк Гела), 84.Марселиньо, 22.Мирослав Иванов (86-7.Михаил Александров), 23.Емил Гъргоров
Резерви: 91.Иван Чворович, 20.Шоко, 27.Козмин Моци, 7.Михаил Александров, 99.Франк Гела, 6.Георги Костадинов, 19.Димо Бакалов
Треньор: Ивайло Петев

ДИНАМО (Загреб): 30.Иван Келава, 3.Луис Ибанес, 8.Матео Ковачич, 10.Самир, 11.Иван Томечак (89-55.Анте Рукавина), 13.Тонел, 14.Шиме Върсалко, 16.Милан Бадел, 19.Йосип Пиварич (56-21.Фатос Бечирай), 24.Домагой Вида, 90.Дуже Чоп (74-20.Ахмед Алиспахич)
Резерви: 33.Ромео Митрович, 2.Анте Пулич, 5.Адриан Калейо, 20.Ахмед Алиспахич, 21.Фатос Бечирай, 23.Никола Покривац, 55.Анте Рукавина
Треньор: Анте Чачич