ЦСКА гази в Лига Европа! “Червените” категорични на “Армията” (ВИДЕО)

ЦСКА постигна изключително категоричен успех срещу черногорския Титоград, побеждавайки го с 4:0 на стадион “Българска армия” в първа среща от първи предварителен кръг на Лига Европа. Головете в днешния двубой реализираха Евандро (40′), Тиаго (53′), Жеферсон (55′) и Малинов (72′).

Така преди реванша, който е след седмица в Подгорица, “червените” взимат стабилна преднина. Ако столичани отстранят днешния си съперник, във втори кръг ги очаква хърватският Осиек.

В състава на Добромир Митов днес имаше двама дебютанти в лицето на Греъм Кери и Диего Фабрини, които стартираха от първата минута. Капитанът на тима Николай Бодуров пък бе оставен извън състава, а неговото място бе заето от Пламен Гълъбов, тъй като Божидар Чорбаджийски изтърпява наказание от миналия сезон. Другият централен защитник бе португалецът Нуно Томаш.

ЦСКА започна срещата много агресивно и още във втората минута можеше да стигне до гол. Али Соу открадна топка, напредна в наказателното поле и стреля, но много слабо.

Титоград се окопити и в 16-ата минута стигна до опасно положение, при което Черниаускас излезе навреме и предотврати нещо по-сериозно.

В следващите минути “армейците” натиснаха своя съперник, а гостите разчитаха на контраатаките, при една от които можеше да се стигне до гол, но след рикошет, топката излезе в корнер. От ъгловия се стигна до много опасно центриране и само фактът, че нямаше кой да засече топката на втора греда, спаси “червените” от гол в тяхната врата.

Момчетата на Добри Митов заиграха още по-агресивно и така в края на първата част взеха преднина. След неумела намеса на вратаря на Титоград и двоен рикошет, Евандро вкара топката в мрежата за 1:0.

В последната минута на полувремето Гълъбов се отчете с греда от много чисто положение.

Winbet – на един клик разстояние! (18+)

Второто полувреме отново ЦСКА започна по-агресивно и още в първите минути стигна до две положения, но от тях гол така и не падна.

Само в рамките на 2 минути “червените” решиха всичко в двубоя. Първо в 53-атата минута Тиаго удвои резултата, а минутка по-късно Жеферсон оформи класиката.

След тези попадения черногорците като че ли изгубиха ентусиазъм и “армейците” се възползваха от това и стигаха много лесно до положения.

Така се стигна до 72-ата минута, в която падна последният гол в мача. Вратарят Иванович изчисти нескопосано топка, а Малинов от близо 30 метра стреля и отбеляза за 4:0.

С този резултат “червените” ще гостуват на 16 в Подгорица. Двубоят е от 21:30 часа.

ЦСКА – Титоград 4:0
1:0 Евандро (40), 2:0 Тиаго (53), 3:0 Жеферсон (55), 4:0 Малинов (72′)

Най-интересното от мача по минути:
1 – Начало.
2 – Али Соу открадна топка, напредна и стреля, но слабо.
11 – Тиаго центрира от ъглов, а Гълъбов засече с глава, но в аут.
16 – Много опасно положение пред вратата на ЦСКА. Джалович бе изведен зад защитата на “червените”, но Черниаускас излезе навреме и изби.
21 – Тиаго стреля от границата на наказателното поле, но неточно.
23 – Мамаду стреля опасно и се получи рикошет, след който топката излезе в корнер.
25 – Поредна опасна атака на гостите, които опитаха пас към Джалович. Топката обаче бе избита от Томаш в корнер.
26 – Какъв шанс! Гостите стигнаха до сериозно положение, но нямаше кой да засече опасно топката след центриране от ъглов удар.
27 – Греъм Кели стреля в аут от пряк свободен удар.
33 – Греъм Кели навлезе в наказателното поле и върна топката към Тиаго, който стреля, но топката излезе в корнер след рикошет.
34 – Али Соу падна в наказателното поле на черногорците след задържане. Претенциите за дузпа обаче не бяха уважени от главния съдия.
40 – ГОООЛ! ЦСКА открива резултата. Тиаго стреля от свободен удар, а вратарят на Титоград се намеси много лошо и предостави топката на Евандро, който вкара след двоен рикошет.
43 – Какъв пропуск! След заучено положение от свободен удар няколко футболисти на “червените” играха с топката, която в крайна сметка стигна до Гълъбов, но той отблизо не успя да отбележи, целейки страничната греда.
45 – Жълт картон за симулация за Джалович от Титоград.
45+1 – Край на първата част.
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
46 – Начало на второто полувреме.
47 – Али Соу направи двойно с Тиаго, който стреля, но топката рикошира и излезе в аут.
52 – Греъм Кери навлезе в наказателното и падна, но повторенията показаха, че дузпа няма как да бъде отсъдена.
53 – ГОООЛ! ЦСКА прави резултата 2:0. Кери стреля опасно, а стражът на Титоград изби топката, която попадна в Тиаго и португалецът с глава не сгреши.
55 – ГОООЛ! ЦСКА повежда с 3:0. Али Соу бе изведен хубаво в наказателното поле и стреля, а стражът на черногорците отново не се намеси добре и топката попадна в Жеферсон, който отбеляза.
70 – Жеферсон опита извеждащ пас към Соу, но стражът на черногорците се намеси навреме и предотврати нещо по-опасно.
72 – ГОООЛ! Топката бе върната към вратаря Иванович, който направи поредната си, изчиствайки слабо, а Малинов от близо 30 метра отправи неспасяем изстрел, правейки резултата 4:0.
75 – Джалович получи страхотна топка и стреля, но Черниаускас се намеси добре и изби.
90 – Край на мача. ЦСКА печели с 4:0.

PFC CSKA SofiaЦСКА: 30.Черниаускас, 2.Атанасов, 24.Томаш, 28.Гълъбов, 3.Жеферсон (8011.Занев), 6.Пинто, 20.Тиаго, 8.Кери (6015.Малинов), 21.Фабрини, 10.Евандро (7316.Бикел), 22.Соу
Резерви: 12.Бусато, 7.Давидов, 9.Уот, 11.Занев, 15.Малинов, 16.Бикел, 26.Антов
Треньор: Добромир Митов

Титоград: 26.Иванович, 2.Роганович (6524.Диванович), 4.Николич, 6.Райчевич, 8.Банович, 11.Мамаду, 14.Новович, 19.Живкович (8610.Гасевич), 21.Аяна-Чинеду, 81.Павлович(7822.Бърнович), 99.Джалович
Резерви: 1.Йоксимович, 5.Музорович, 10.Гасевич, 18.Миличкович, 22.Бърнович, 24.Диванович, 44.Перишич
Треньор: Драголюб Джуретич