Историческият мач в Кърджали остана без голове

Историческият мач в Кърджали между Арда и Ботев (Пловдив) от първия кръг на efbet Лига, който беше прекъснат вчера в 4-ата минута, стартира в 18:30 часа. Двубоят се играе при резултат 0:0. Градът от Южна България се готви за голям празник – дебюта на “сините” в елита на родния футбол, като има около 6000 зрители по трибуните. Теренът бе отличен за игра, като двата тима директно започнаха да играят и да търсят попадение. Чисти положения обаче липсваха. Антон Карачанаков беше най-опасен за гостите. Той стреля в аут в 13-ата минута, а в 39-ата минута центрира в близост до голлинията, но нямаше кой да я засече топката в мрежата.sportal.bg

Наставникът на домакините Стамен Белчев заложи на цели седем нови попълнения, а едва четирима от играчите, които спечелиха промоцията, започнаха от първата минута Това бяха Иван Караджов, Пламен Крумов, Иван Коконов и Деян Лозев. Чужденците бяха петима – Дарко Глишич, Зоран Гаич, Аморим, Роман Ховсепян и Илиша Сам, а Венцислав Василев и Емил Мартинов бяха останалите титуляри.

Новият треньор на Ботев (Пловдив) Желко Петрович дебютира в България, залагайки на трима от пристигналите през лятото играчи. Това бяха вратарят Георги Аргилашки, Филип ван Арнем и Тейлон Кореа. Останалите титуляри бяха Филип Филипов, Кристиян Димитров, Димитър Пиргов, Едберт Кардосо, Лъчезар Балтанов, Радослав Терзиев, Тодор Неделев и Антон Карачанаков.

АРДА – БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 0:0, подновен в 4-ата минута

АРДА: 1. Караджов, 21. Василев, 12. Глишич, 20. Лозев, 71. Крумов, 5. Гаич, 30. Аморим, 27. Мартинов, 8. Ховсепян, 17. Коконов, 45. Сам

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 33. Аргилашки, 28. Филипов, 5. Димитров, 3. Пиргов, 66. Кардосо, 17. Балтанов, 18. Терзиев, 20. Ван Арнем, 8. Неделев, 9. Тейлон, 71. Карачанаков