“Левски” тръгна с трудна победа в Европа, 15 000 трепериха на “Герена”

Симеон Райков носи минималния успех с 1:0 срещу ФК Сараево

“Левски” стартира европохода си с трудна домакинска победа над ФК Сараево, надделявайки с минималното 1:0. Единственото попадение в първата среща от втория квалификационен кръг на Лига Европа реализира Симеон Райков. Халфът влезе на смяна през втората част и се разписа в 72-ата минута. Мачът беше равностоен, като “сините” не успяха да надиграят добре подредения си съперник от Босна и Херцеговина. Срещата беше официален дебют за Илиан Илиев начело на “Левски”. БЛИЦ

Към двубоя имаше огромен интерес и на трибуните на стадион “Георги Аспарухов” се стекоха близо 15 000 зрители. Привържениците бяха любопитни и искаха да видят новия отбор, който “сините” окомплектоваха това лято. Официален дебют за “Левски” записаха Ромейн Ели, Марсиньо, Базил де Карвальо, Роман Прохазка, както и Жоао Силва, привлечени след идването на Илиан Илиев. Феновете обаче едва ли са останали доволни от показаното срещу ФК Сараево, като им се наложи в последните минути да треперят и да се молят гостите да не изравнят.

Реваншът в Сараево е след седмица – на 26 юли, а утре (20 юли) ще се тегли жребият за третия квалификационен кръг на Лига Европа.

Очаквайте подробности

“ЛЕВСКИ” – ФК САРАЕВО 1:0
1:0 Симеон Райков (72)

Мачът по минути
* Срещата стартира с минута мълчание в памет на загиналите във вчерашния атентат в Бургас.
3 – Рамос изведе Мулдер по дясното крило, но холандецът центрира неточно.
6 – След остро центриране на Рамос отдясно защитик на гостите изпревари Базил де Карвальо и изчисти в корнер.
12 – След центриране от корнер Татомирович стреля и след рикошет се стига до нов ъглов удар.
16 – Рамос нахлу отдясно но центрира неточно.
20 – Пламен Илиев спаси удар отдалеч на Златкович.
21 – Христо Йовов стреля от фаул, топката рикошира и излезе в корнер.
26 – Хаджич стреля покрай вратата от 20-ина метра.
30 – След центриране на Рамос отдясно, Де Карвальо стреля покрай вратата с глава.
35 – Вратарят на Сараево акробатично изби удар на Йовов от фаул.
37 – Станислав Ангелов стреля остро отляво в пеналта но вратаря изби.
38 – Хюсеинович напредна отдясно навлезе в пеналта и стреля, но Пламен Илиев спаси.
39 – Сулджич шутира неточно отдясно.
44 – Удар на Гаджев преминава над вратата.
45+1 – Край на първото полувреме.

48 – Белошевич стреля отляво, Пламен Илиев изби в корнер.
49 – Хаджич шутира покрай вратата отдясно.
51 – След центриране на Йовов от фаул отляво Ели не отигра точно с глава.
53 – Хюсеинович дриблира в половината на “Левски” пусна надясно към Хаджич, който шутира но Иво Иванов изчисти.
58 – Гаджев стреля покрай вратата от границата на пеналта.
62 – След центриране от корнер топката се върна към Дуповац, който отдалеч стреля в аут.
72 – topka.jpg ГОЛ! “Левски” открива резултата – 1:0! Появилият се на смяна Симеон Райков се разписва с огромна доза късмет. Халфът получи отлично извеждащо подаване от Гаджев, нанесе удар, който рикошира в Иван Татомирович и излъга  стража на гостите Ади Адилович и топката влетя в мрежата на Сараево.
73 – Топовен изстрел на Гаджев е спасен от стража на Сараево.
81 – smqna.jpg Марсиньо отстъпва мястото си на най-новото попълнение на “Левски” Жоао Силва.
83 – Хюсеинович стреля над вратата отдалеч.
84 – Сулджич нахлу опасно отдясно в пеналта, топката беше изчистена в корнер.
90 – Добавеното време е 3 минути.
90+2 – Удар на Силджич, топката излиза в аут.
90+3 – Край на мача. “Левски” победи Сараево с минималното 1:0.
“ЛЕВСКИ”: 23.Пламен Илиев, 2.Дъстли Мулдер, 5.Иво Иванов, 3.Ромейн Ели, 6.Орлин Старокин (70-8.Роман Прохазка), 4.Станислав Ангелов, 45.Владимир Гаджев, 31.Марсиньо (81-9.Жоао Силва), 10.Христо Йовов (59-11.Симеон Райков), 16.Кристовао Рамос, 19.Базил де Карвальо
Резерви: 1.Ивайло Василев, 20.Александър Башлиев, 8.Роман Прохазка, 30.Антонио Вутов, 11.Симеон Райков, 14.Агиеманг Опоку, 9.Жоао Силва
Треньор: Илиан Илиев
ФК САРАЕВО: 34.Ади Адилович, 6.Седин Торлак, 14.Иван Татомирович, 23.Зоран Белошевич, 29.Амер Дуповац, 89.Денис Чомор, 5.Иван Сесар, 7.Саид Хюсеинович, 77.Неманя Златкович, 99.Асмир Сулжич, 11.Емир Хаджич
Резерви: 1.Емир Плакало, 17.Борис Гуич, 28.Марио Тадейевич, 16.Радан Суневарич, 25.Секуба Диата, 18.Нермин Хаскич, 21.Жарко Караматич
Треньор: Драган Йович