България с чудесен старт в борбата за олимпийска квота

олейболистите на България сразиха тези на Египет с 3:1 (25:11; 33:31; 19:25; 25:19) в първия си мач от олимпийската квалификация във Варна. Утре националите ни играят срещу Пуерто Рико, отново в 20:30 часа, а по същото време в неделя срещат олимпийския шампион Бразилия. Селесао започна квалификацията с 3:0 срещу Пуерто Рико.блиц

България поведе с 3:1 в първия гейм след 3 поредни успешни атаки на Цветан Соколов, а след негов ас първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:4. Възпитаниците на Силвано Пранди продължиха да играят силно и увеличиха аванса си при 13:7, това накара Гидо Вермюлен да вземе прекъсване за Египет. Второто техническо прекъсване бе при 16:9 след блокада на Виктор Йосифов. Две поредни блокади на Цветан Соколов и Виктор йосифов направиха резултата 18:9, а до края на гейма националите ни нямаха никакви затруднения и го затвориха при 25:11 след атака на Цветан Соколов.

След перфектната първа част доста изненадващо за всички вторият гейм бе напълно равностоен и продължи над 30 минути. Борбата вървеше точка за точка и в самия край „фараоните“ имаха цели шест възможности да затворят гейма. Първо играчите на Силвано Пранди пропиляха два геймбола, а след това на три пъти същото направиха и египтяните. При 31:31 ас на Светослав Гоцев и след това двойна блокада на Цветан Соколов и Виктор Йосифов донесоха успеха на националите ни с 33:31.

Winbet – победата е емоция! (18+)

Египтяните продължиха да играят силно и в третия гейм и дори дръпнаха с 15:10. След това те не изпуснаха аванса си и затвориха тази част при 25:19 в тяхна полза. В края Силвано Пранди като че ли се отказа да преследва успеха в гейма и пусна в игра Алекс Грозданов, Розалин Пенчев и Венелин Кадънков.

Четвъртата част започна равностойно, но Цветан Соколов вдигна публиката с атрактивна точка за 13:11, а Гидо Велмюлен веднага взе прекъсване. Последваха добри атаки на Соколов, Скримов и Йосифов за натрупване на аванс от 4-5 точки, който бе задържан до края. Добро включване направи Мартин Атанасов, който отбеляза няколко решаващи точки, а Тодор Скримов затвори гейма при 25:19, за да ликуват националите с победата.

БЪЛГАРИЯ – ЕТИПЕТ 3:1 (25:11; 33:31; 19:25; 25:19)

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов 3, Цветан Соколов 28, Николай Пенчев 6, Тодор Скримов 14, Виктор Йосифов 8, Светослав Гоцев 11 – Теодор Салпаров-либеро (Добромир Димитров 1, Алекс Грозданов, Розалин Пенчев 1, Венелин Кадънков, Мартин Атанасов 2)
Треньор: Силвано Пранди

ЕГИПЕТ: Хишам Еуаис 15, Мохамед Селиман 10, Ахмед ел Сайед, Ахмед Шафик 16, Мостафа Абделрахман, Абделрахман Сеуди 2 – Ахмед Мохамед-либеро (Ахмед Афифи 9, Хосам Абдала 4, Рашад Атиа, Абделрахман Абуелела 5, Омар Хасан 1, Мохамед Хасан-либеро)
Треньор: Гидо Вермюлен