Локо (Пловдив) надупчи Арда с пет гола (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив) показа отново, че се намира в доста добра форма в момента. Играчите на Бруно Акрапович разбиха с 5:2 Арда в мач от петия кръг на efbet Лига.  Това бе най-резултатният мач от началото на сезона в родния елит. Тимът от Кърджали бе непобеден от старта на шампионата, но този път си “намери майстора” в мача срещу “смърфовете”. Срещата на “Лаута”, в която Арда се водеше домакин, бе напълно доминирана от пловдивчани и заслужено “черно-белите” стигнаха до убедителната победа.SPORTAL.BG

Резултатът бе открит от символичните гости в 11-ата минута. Тогава Иван Караджов допусна голяма грешка при едно наглед леко центриране. Вместо да улови лесно топката, вратарят се намеси нескопосано и прати кълбото точно на пътя на Уирис Густаво, който директно я насочи към опразнената мрежа.

Само две минути по-късно резултатът бе удвоен. Димитър Илиев намери много технично връхлитащия Бирсент Карагарен, който с глава направи 2:0.

В 44-ата минута резултатът вече беше 3:0 в полза на “смърфовете”. Илиев изпрати топката в наказателното поле, където Ален Ожболт успя да чукне кълбото покрай Караджов и след това на празна врата да го прати за трети път в мрежата.

Второто полувреме продължи по същия начин, както и първото. Локомотив остана по-активният тим на терена и скоро стигна до четвърти гол. Многоходова комбинация изведе Един Бахтич на стрелкова позиция и астриецът с босненски корени прониза още един път Караджов.

Малко по-късно Арда все пак върна един гол. Веселин Мачев бе изведен на чиста позиция в наказателното поле и без да се бави успя да прокара топката покрай Мартин Луков.

В 72-ата минута домакините успяха да стигнат до втори гол. При едно центриране на Дарко Глишик се получи объркване в наказателното поле на Локо и Йосип Томашевич без да иска удари топката с пета, за да влезе за втори път зад Луков.

Само няколко минути по-късно обаче хърватинът изкупи грешката си и вкара пето попадение във вратата на Арда. Топката стигна до него около границата на наказателното поле и със силен удар отбеляза за 5:2.

До края на мача до ново попадение не се стигна и така Локомотив стигна до заслужена и изразителна победа. В класирането Локомотив вече е с десет точки и в момента заема втора позиция – с еднакъв актив с лидера Лудогорец. “Орлите” обаче са с мач по-малко. Арда от своя страна е с две по-малко и с осемте си точки заема шеста позиция.

АРДА (КЪРДЖАЛИ) – ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 2:5
0:1 Густаво (11)
0:2 Карагарен (14)
0:3 Ожболт (44)
0:4 Бахтич (52)
1:4 Марчев (55)
2:4 Томашевич (72-а)
2:5 Томашевич (75)

АРДА (4-2-3-1): 1. Караджов, 20. Лозев, 4. Стоев, 5. Гаич, 12. Глишик, 27. Мартинов, 9. Марчев, 17. Коконов, 8. Ховсепян, 99. Василиев, 45. Сам
Старши треньор: С. Белчев
ЛОКО ПД (3-5-2): 71. Луков, 5. Малембана, 6. Езе, 20. Петрович, 9. Карагарен, 34. Витанов, 19. Уирис, 50. Томашевич, 13. Бахтич, , 12. Ожболт, 14. Илиев