България изпусна златен олимпийски шанс срещу Бразилия във Варна (видео + галерия)

Волейболистите от националния отбор на България изпуснаха златен шанс да се класират за Олимпиадата в Токио 2020. Момчетата на Силвано Пранди поведоха с 2:0, но в крайна сметка отстъпиха на олимпийския шампион от Рио 2016 Бразилия с 2:3 (25:23, 25:19, 30:32, 16:25, 11:15) в решителен последен мач от Група А на квалификациите, игран тази вечер пред около 6000 зрители в зала “Конгресна” на ДКС във Варна.

Директната битка за Олимпийските игри в Токио 2020 в зала “Конгресна” на Двореца на културата и спорта във Варна започна равностойно. Равенството се запази до 4:4 след мощна атака на Мартин Атанасов. Единична блокада на на Светослав Гоцев направи резултата 5:5 и “взриви” близо 6000 зрители в зала “Конгресна”.
България поведе с 8:7 при първото техническо прекъсване. Тодор Скримов заби ас за 9:7. Флафио Жуалаберто атакува в мрежата и 11:8 за България. Страхотна атака на Мартин Атанасов направи 13:8. Националите продължиха да играят вдъхновено и дръпнаха със 17:11. Вторият разпределител на Бразилия Фернандо Крелинг се появи в игра.

Тодор Скримов атакува мощно от втора линия за 19:14. Бразилия намали до 16:19 и Сливно Пранди взе прекъсване за България. Страхотна блокада на Светослав Гоцев спря атака на Уолъс Де Соуза за 21:17. Ренан Дал Зото взе прекъсване за олимпийските шампиони. Мартин Атанасов атакува мощно за 22:18. Мощен пайп на Йоанди Леал и Бразилия намали до 21:23. Двоен бразилски блок спря българска атака и 22:23. Светослав Гоцев атакува технично и изведе България до геймбол при 24:22. И тонов Светослав Гоцев донесе успеха на България в първата част с 25:23 с мощна атака през центъра.

България поведе с 1:0 в началото на втората част, но Тодор Скримов се контузи. и навехна глезена си при опит за блокада. Цялата зала започна да скандира името на Тодор Скримов. Розалин Пенчев се появи в игра. Ас на Светослав Гоцев и 2:0. Нов ас на Гоцев и 3:0.  Бразилците намалиха до 3:4. Страхотна контраатака на Георги Сеганов и 6:3. Йоанди Леал заби мощен пайп за 4:6. Цветан Соколов атакува по блокадата на Йоанди Леал за 7:4. Единична блокада на Светослав Гоцев направи резултата 8:6 при първото техническо прекъсване. Мартин Атанасов атакува чисто за 9:6.

При 10:6 за България Ренан Дал Зото взе прекъсване за Бразилия. Единична блокада на Розалин Пенчев направи преднината на националите 4 точки при 12:8. Виктор Йосифов атакува в центъра за 13:9. Мощен пайп на Мартин Атанасов и 14:10. Трайна българска блокада направи 15:10. Ренан Дал Зото смени Бруно Резенде с втория си разпределител Фернандо Крелинг.  България поведе с 16:12 при второто техническо прекъсване.SPORTAL.BG

България спечели втората част, след като Георги Сеганов пусната топката изненадващо в полето на “Селесао” – 25:19.