Етър отново не успя, Царско село си тръгна с точка от “Ивайло” (видео)

Шампионът на България за 1991 година Етър (Велико Търново) записа пето равенство от началото на сезона в efbet Лига. Въпреки че определено бе по-добрият отбор на терена на стадион “Ивайло”, тимът на Росен Кирилов не успя да стигне до трите точки при домакинството си на абсолютния дебютант в елита Царско село. Двете селекции завършиха при резултат 1:1, като гостите от София могат да бъдат изключително доволни от развоя на събитията и спечелената точка. SPORTAL.BG

Попаденията в срещата реализираха Георги Минчев и Даниел Младенов. Голмайсторът на “царете” откри резултата още в 8-ата минута след страхотен удар с глава. След близо половин час игра пък правещият уникален сезон в индивидуален план до момента Даниел Младенов изравни. Въпреки сериозния натиск в по-голяма част от оставащите 60 минути игра, търновци така и не успяха да стигнат до така жадуваната първа победа този сезон.

С точката днес “виолетовият” състав събра пет в актива си, като заема десетото място във временното класиране. Толкова има и днешният съперник на тима от старопрестолния град, който е на предпоследната, 13-та позиция. Любопитно е да се отбележи, че в момента отборите между 10-то и 13-то място – Етър, Ботев (Пловдив), Ботев (Враца) и Царско село, са с равен брой точки. На последната, 14-та позиция е съставът на Витоша (Бистрица), който единствен до момента няма спечелена точка.

Веднага след първия съдийски сигнал защитата на столичани бе поставена под напрежение. Крум Стоянов получи топката отляво, напредна и от границата на наказателното поле центрира. Топката изписа странна траектория и бе близо до това да изненада неприятно Мартин Димитров. В 8-ата минута футболистите на Никола Спасов атакуваха отляво, Ивайло Марков центрира в наказателното поле и Георги Минчев със страхотен гол с глава матира национала Христо Иванов. Попадението бе първо за топреализатора на “царете” в елита този сезон.

Десет минути след като гостите реализираха, момчетата на Росен Кирилов можеха да изравнят. Густаво Карбониери не се ориентира по най-добрия начин след едно центриране и не изчисти подобаващо топката, тя попадна в Даниел Младенов, който от близо разстояние стреля, но Димитров реагира блестящо и запази аванса на своя тим.

В 28-ата минута домакините претендираха за 11-метров наказателен удар, след като голмайсторът на “болярите” Даниел Младенов се възползва от груба грешка в защитата на “царете”, напредна и след това бе съборен от Ивайло Марков. Главният съдия Волен Чинков обаче остана безмълвен. Повторенията на ситуацията обаче ясно повториха, че нарушение срещу нападателя има, но дори и да бе маркирано, то по-скоро бе извършено извън наказателното поле. Друг е въпросът, че най-вероятно бранителят трябваше да бъде изгонен с директен червен картон.

Последвалите кратки разправии обаче само амбицираха още повече “виолетовите”, които изравниха секунди по-късно. След ново плачевно представяне на футболистите на Никола Спасов в защитен план Младенов изпревари Реян Даскалов и от малък удар прати топката между краката на Димитров, за да реализира шестото си попадение през настоящата кампания.

В 37-ата минута отново стражът на Царско село се оказа последната преграда пред търновци, след като отрази по блестящ начин страхотен удар на Румен Руменов от далечна дистанция. До края на първата част футболистите на Росен Кирилов продължиха да бъдат по-активни и настоятелни, но втори гол във вратата на софиянци не падна.

Веднага след подновяването на играта голмайсторът на “царете” Георги Минчев постави под напрежение защитата на “виолетовите”, но ударът му с глава този път не намери целта. В ответната атака нападателят на домакините Флорант Боджадж повтори изпълнението на своя колега от противниковия състав и също стреля с глава над вратата.

Етър бе много близо до пълен обрат секунди по-късно, когато след бърза и многоходова комбинация топката попадна в Младенов, който навлезе в наказателното поле и стреля, но встрани от вратата. Секунди по-късно Светослав Ковачев проби по дясното крило, навлезе в наказателното поле, чукна топката наляво и опита с левия крак да изненада Димитров, но ударът му бе доста неточен.

В следващите минути двата отбора си размениха по няколко опасни положения, след които обаче трети гол на стадион “Ивайло” не падна. Първо Родни Антуи навлезе отляво в наказателното поле и стреля, но топката се оплете във външната част на мрежата. В ответната атака пък “болярите” опитаха от далечна дистанция чрез Красимир Станоев да стигнат до втори гол, но без успех.

Четвърт час преди края Боджадж за пореден път свали топката по перфектен начин към свой съотборник, след което Йордан Апостолов стреля много силно, но за негово съжаление тя премина малко над вратата. В последните минути “болярите” всячески се опитаха да стигнат до така жадувания втори гол във вратата на Царско село, но победно попадение така и не падна и “виолетовите” записаха пето равенство от началото на сезона.