Синът на Илиан Илиев с дебютен гол, Черно море обаче отново не победи (видео+снимки)

Отборът на Черно море записа пето равенство в последните си шест срещи, след като в двубой от осмия кръг на efbet Лига завърши 1:1 като домакин на Дунав (Русе). Голмайсторът на русенци Ахмед Ахмедов откри резултата в продължението на първата част, но веднага след почивката играещият за първи път като титуляр за варненци Илиан Илиев-младши изравни. Това бе дебютен гол в мъжкия футбол за сина на легендарния плеймейкър.SPORTAL.BG

Паметният миг за баща и син обаче не успя да се превърне в истински празник за тях, тъй като Морето записа шести пореден мач без победа. Така, след като спечели само 5 от 18 възможни точки в последния месец и половина, носителят на Купата и Суперкупата на България за 2015 година остава на шеста позиция във временното класиране с актив от 11 точки.

Дунав пък във втора поредна среща измъква точка от силен съперник с големи амбиции. Седмица след като завършиха наравно 1:1 с ЦСКА-София у дома, сега “драконите” записаха същия резултат и на “Тича”. Със спечелената точка русенци събраха 8 на сметката си и се изравниха с деветия в подреждането Ботев (Враца).

Четвърт час след началото на мача дойде и първата много интересна ситуация. Мартин Минчев преодоля технично Самуел Инкоом отляво, напредна и центрира по перфектен начин топката в наказателното поле на Дунав, Илиев-младши я засече от въздуха, но тя рикошира в крак на защитник в синьо и излезе в ъглов удар. Пет минути по-късно Дани Кики опита да се разпише от пряк свободен удар, но след изпълнението му топката премина на сантиметри встрани от вратата на Благой Макенджиев.

В следващите двайсетина минути двата тима рядко стигаха до чисти голови ситуации, като по-активният тим бе този на домакините. “Моряците” определено търсеха начин как да превземат противниковата врата, но макар че на няколко пъти стигнаха в близост вратата на Макенджиев, реална голова ситуацията така и не бе създадена.

Пет минути преди края на първата част пък Дунав за първи път застраши сериозно вратата на Черно море. След центриране от фаул отдясно играч в синьо стреля с глава, слънцето заслепи вратаря Иван Дюлгеров и със сетни усилия, миг преди да влети във вратата точно под гредата, младият страж се намеси и изчисти в ъглов удар.

И тъкмо когато домакините очакваха края на първата част, русенци ги шокираха. Ахмедов бе намерен с дълъг пас вляво в наказателното поле, пусна наляво към Ивайло Лазаров, който центрира прострелно. Дюлгеров първоначално изби, но топката попадна право в краката на Ахмедов. Младият вратар на Морето блокира първия удар на синята деветка, но при добавката бе безпомощен и принуден да извади топката от мрежата си.

Черно море – Дунав 1:1