Търново най-накрая ликува – Етър съсече Берое (видео)

Отборът на Етър (Велико Търново) дочака първата си победа в efbet Лига. “Виолетовите” победиха с 2:1 Берое в мач от осмия кръг на шампионата. Играчите на Росен Кирилов стигнаха до успеха с късен гол на резервата Милчо Ангелов. Преди това Даниел Младенов бе открил, а Мартин Камбуров изравнил. В средата на втората част заралии играха с човек по-малко, след като Иван Бандаловски получи втори жълт картон.SPORTAL.BG

След равностойно и скучно начало на мача, в което властваше борбата на терена ситуацията се изостри след първия половин час игра. Така в 33-ата минута домакините откриха резултата. Тогава Светослав Ковачев центрира остро отляво, а в наказателното поле Виктор Генев вместо да изчисти топката я остави да мине покрай него, където дебнеше Младенов и без да се бави откри. Това бе осми гол от началото на шампионата за крилото на търновци.

Само две минути по-късно Етър бе близо до удвояване. При идентична ситуация като при гола, Ивайло Димитров бе оставен непокрит, но този път Душан Перниш спаси старозагорци от втори гол.

В 40-ата минута Берое можеше да изравни. Техничен удар на Яя Меледже от границата на наказателното поле бе избит със сетни сили от Христо Иванов в гредата. Малко по-късно стражът отново трябваше да се намесва – този път след силен удар на Александър Цветков.

В 71-ата минута гостите останаха с човек по-малко. Иван Бандаловски фаулира Крум Стоянов по левия фланг и получи второ официално предупреждение, което означаваше червен картон и ранно напускане на терена.

Въпреки намаленият си състав Берое изравни само две минути по-късно. Легендата Мартин Камбуров се извиси над Иван Иванов при едно центриране отляво и от трудна позиция с глава направи 1:1.

Последваха още няколко чисти ситуации пред гостите, като Камбуров продължи да бъде най-опасният футболист за Берое, но нямаше шанс при създалите се ситуации. Така се стигна до 88-ата минута, когато Етър нанесе своя удар. Младият Кольо Станев спря отлично подаване отдясно и след като погледна към наказателното поле намери Ангелов във вратарското поле и нападателят успя да прокара топката в мрежата за крайния успех.

По този начин Етър записа първия си успех в първенството, което вече ги изпрати на далеч по-комфортната десета позиция с актив от осем точки. Берое от своя страна регистрира втора поредна загуба, но въпреки това остава на четвърто място с 12.