Дузпа, червен картон и драматична победа за Витоша (видео+галерия)

Отборът на Витоша (Бистрица) стигна до първи успех от началото на сезона в efbet Лига. Играчите на Енгибар Енгибаров победиха с 3:2 Царско село в сблъсъка от осмия кръг на шампионата. Попаденията за “тигрите” реализираха Илия Димитров (14), Емил Гъргоров (51) и Четин Садула (84). Головете за гостите реализираха Румен Гьонов (37), който си отбеляза автогол и Уесли Ната (84).SPORTAL.BG

Страничният съдия Веселин Мишев получи наряд №284 в групата на майсторите. Той вече е рекордьор в българския футбол. Преди срещата реферът беше награден със специален плакет от Красен Кралев. Той получи подаръци от БФС, “царете” и “тигрите”.

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на Царско село. Атанас Кабов центрира отляво, но ударът на Евгени Зюмбулев не затрудни стража на гостите. Малко по-късно Родни Антуи опита да изненада Християн Василев, но младият вратар улови.

В 14-ата минута домакините стигнаха до първия гол в сблъсъка. “Зелените” направиха много добра атака, която завърши с попадение, което бе дело на Илия Димитров. Младият нападател заби своя втори гол от началото на сезона за Витоша.

В 35-ата минута Уесли Ната изведе майсторски Антуи, който стреля, но твърде неточно. Малко по-късно Антон Карачанаков центрира от фаул, а Румен Гьонов отклони кълбото, за да направи безпомощен стража на “тигрите”.
Втората част започна отлично за домакините. В 51-ата минута главният съдия отсъди дузпа за нарушение на Божидар Кацаров срещу Атанас Кабов. Зад топката застана Емил Гъргоров, който не сбърка.

В 64-ата “царете” изравниха! В автор на гола се превърна Уесли Ната. Бразилецът се разписа с удар от около 30 метра.

В 72-ата минута Николай Йорданов изгони Ната.

В 84-ата минута Витоша отново поведе в резултата. Капитанът на тима Четин Садула се разписа в мрежата на Мартин Димитров с бомбен изстрел.

До края на срещата не се случи нищо интересно и логично домакините грабнаха първи три точки за сезона в efbet Лига.

ВИТОША – ЦАРСКО СЕЛО 3:2

1:0 Димитров (14)
1:1 Гьонов (37 авт.)
2:1 Гъргоров (51 д.)