Много силно бягане за Ивет и първа балканска титла за нея на 200 метра

Ивет Лалова-Колио спечели своята първа балканска титла на 200 метра. Българката, която вчера стана шампионка на 100 метра с 11.23 секунди, направи много силно бягане и стана първа с 22.45 секунди (+1.2 м/сек), което е неин личен рекорд за сезона. С това постижение Лалова-Колио излезе на четвърто място в еврпейската ранглиста за сезона. Резултатът й е и нов рекорд на Балканските шампионати. SPORTAL.BG

До момента през годината тя имаше 22.55 секунди, а личното  постижение в кариерата й е 22.32 секунди. Сребърния медал заслужи кипърката Елени Артимата с 22.97 секунди,  трета се нареди гъркинята Спандуки-Чадзир Рафаила с 23.16 секунди.

Другата българка в дисциплината Инна Ефтимова се нареди четвърта с 23.45 секунди.

Медалистките на 200 метра бяха наградени от легендата на българския футбол Христо Стоичков.

Антонио Иванов донесе още радост на България, след като спечели сребърния медал на 200 метра при мъжете с 21.07 секунди (-0.6 м/сек). Състезателят на Валя Демирева беше изпреварен единствено от представителя на Украйна Серхий Смелик (б.а. на Балканиадата участват състезатели от 20-те страни на Асоциацията на Балканските атлетически федерации и приятели), който постигна нов рекорд на Балканските шампионати – 20.50 секунди. Турчинът Хекимочлу Ичиткан се нареди трети с 21.22 секунди.