Каква вечер в Разград! Лудогорец помете ЦСКА (Москва) с пет гола за едно полувреме! (видео+снимки)

Отборът на Лудогорец постигна може би най-впечатляващата победа в историята си. “Орлите” разбиха с 5:1 руския гранд ЦСКА (Москва) в първия си мач от Група “Н” на Лига Европа. Българите изиграха страхотно второ полувреме, след като губеха с 0:1 на почивката, но след това нанизаха пет безответни гола. Клаудиу Кешерю реализира хеттрик, а другите попадение бяха дело на Вандерсон и Джоди Лукоки. Руснаците откриха с попадение на Игор Дивеев, но след това бяха пометени от тима от Разград. Освен всичко друго това е и най-голямата победа на български отбор в европейските клубни турнири.SPORTAL.BG

Временният наставник Станислав Генчев заложи само на един българин в състава. На вратата бе Ренан, а пред него в защита Антон Недялков отляво, Сисиньо отдясно и централна двойка Драгош Григоре и Рафаел Форстър. В халфовата линия действаха Стефан Баджи и Абел Анисе, а малко по-напред от тях – Марселиньо. По двете крила бяха Вандерсон и Джоди Лукоки, а централен нападател бе Клаудиу Кешерю.+107

Руснаците стартираха с Акинфеев на вратата, а в защита Дивеев, Магнусон и Карпов, В халфовата линия бяха Фернандес, Обляков, Бийол, Бистрович, и Кучаев. В атака пък действаха Влашич и Нишимура.

Първата опасност в мача бе пред вратата на Акинфеев. Джоди Лукоки се отскубна от опеката на Магнусон в наказателното поле и с диагонален удар стреля, но гредата спаси руснаците в тази ситуация.

Резултатът обаче бе открит от гостите в 11-ата минута. При едно центриране от статично положение Игор Дивеев бе оставен непокрит и с глава прати топката във вратата на Ренан.

В 14-ата минута Лудогорец удари още една греда. След един рикошет топката се озова при Марселиньо, който отскочи високо и с глава насочи кълбото към вратата. Акинфеев със сетни сили изби в горната греда, а при добавката от малък ъгъл бразилецът не успя да намери рамката.
В 20-ата минута домакините отново бяха близо до попадение. След атака отляво топката стигна до Кешерю, който стреля точно с левия крак, но Акинфеев отново изби.

В началото на втората част в 48-ата Лудогорец изравни. Вандерсон намери топката силно с десния крак с удар извън наказателното поле и изненада Акинфеев. Вратарят на гостите можеше да реагира по-добре, но допусна топката да мине покрай ръцето му.

Само две минути по-късно домакините направиха пълен обрат. Недялков разсече отбраната на съперника с отличен пас по земя в наказателното поле, където Лукоки дебнеше и прати кълбото в мрежата без да се бави.

Още три минути по-късно Лудогорец стигна и до трето попадение. Вандерсон намери Кешерю с меко подаване и ръмънецът с мощно воле извън наказателното поле разстреля Акинфеев за 3:1.

Последва натиск на гостите, който обаче бе спрян от играчите на Генчев. Постепенно Лудогорец отнов изнесе играта в по-предни позиции и това донесе нов гол в 69-ата минута. Недялков намери Кешерю в наказателното поле и нападателят с прецизен удар покачи на 4:1.

Четири минути по-късно дойде и пети гол. Марселиньо се оказа сам срещу Акинфеев и след като изпревари вратаря бе спънат в наказателното поле. Съдията посочи бялата точка, а изпълнител бе Кешерю. Румънецът бе достатъчно хладнокръвен, за да покачи на 5:1.

До края на мача българите успяха да успокоят действията на терена и спокойно ги контролираха. Руснаците пък изгубиха вяра, че имат някакви шансове да стигнат до нещо в срещата и не потърсиха дори и намаляване на резултата.

По този начин Лудогорец стартира по възможно най-добрия начин кампанията си в груповата фаза на Лига Европа. “Орлите” са лидери в Група “Н”, след като в другия мач Еспаньол и Ференцварош завършиха 1:1 и имат по една точка.

ЛУДОГОРЕЦ – ЦСКА (Москва) 5:1
0:1 Дивеев (11)
1:1 Вандерсон (48)
2:1 Лукоки (50)
3:1 Кешерю (53)
4:1 Кешерю (69)
5:1 Кешерю (73-д)

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 3. Недялков, 21. Григоре, 90. Форстър, 4. Сисиньо, 84. Марселиньо, 25. Баджи, 12. Анисе, 88. Вандерсон, 92. Лукоки, 28. Кешерю

ЦСКА (Москва): 35. Акинфеев, 2. Фернандес, 8. Влашич, 19. Нишимура, 20. Кучаев, 23. Магнусон, 25. Бисттрович, 29. Бийол, 62. Карпов, 78. Дивеев, 98. Обляков