Неостаряващият Георги Илиев съсипа Берое (видео+снимки)

Отборът на Локомотив (Пловдив) разби с 3:0 Берое в мач от десетия кръг на efbet Лига. “Смърфовете” бяха по-активният тим през целия двубой и се възползваха максимално добре от създадените положения пред вратата на съперника. Гостите от своя страна не показаха почти нищо в предни позиции и логично си търгнаха с наведени глави от “Лаута”. Отличен мач за Локо направи ветеранът Георги Илиев, който откри резултата, а след това подаде на Бирсент Карагарен за втория гол. Крайното 3:0 бе оформен от Ален Ожболт в последните минути на срещата. SPORTAL.BG

Първата опасност в мача дойде още в петата минута. Тогава Георги Илиев удари гредата зад Душан Перниш след технично изпълнение от пряк свободен удар. Последваха равностойни минути без особено много опасни влизания в наказателното поле на нито един от двата състава.

Така се стигна до 29-ата минута, когато пресата на домакините даде резултат и Берое загуби топката в собствената си половина. Димитър Илиев центрира отдясно, Ален Ожболт не успя да засече, но от задна позиция Илиев дебнеше и прати топката в мрежата на празна врата.

Десетина минути по-късно резултатът вече беше 2:0. При една контраатака Георги Илиев намери нахлуващия в наказателното поле Бирсент Карагарен, който без да се бави с диагонален удар удвои.

През втората част Локомотив продължи да доминира, но ситуциите пред Перниш не бяха особено много. Берое от своя страна също не застраши кой знае колко много Мартин Луков.

В 85-ата минута обаче резултатът вече беше 3:0 в полза на домакините. Ожболт се оказа на позиция сам срещу вратаря и след като напредна към него технично го прехвърли.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) – БЕРОЕ 3:0
1:0 Илиев (29)
2:0 Карагарен (39)
3:0 Ожболт (85)

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 71. Луков, 50. Томашевич, 6. Езе, 5. Малембана, 61. Алмейда, 34. Витанов, 21. Илиев, 10. Умарбаев, 9. Карагарен, 14. Илиев, 12. Ожболт

БЕРОЕ: 12. Перниш, 19. Василев, 4. Алкан, 6. Цветков, 11. Бандаловски, 25. Ангелов, 8. Охене, 10. Вандерсон, 28. Бригидо, 17. Конте, 21. Йосипович