Икономичен Лудогорец си тръгна с победа от Русе (видео)

Шампионът Лудогорец гостува при 0:1 на Дунав в Русе в генерална репетиция за двубоя с Ференцварош от втория кръг на групите в Лига Европа. “Орлите” обаче няма да пестят сили, тъй като нямат право на грешка, ако искат да си върнат лидерската позиция в efbet Лига. Разградчани бяха изместени от Левски, но авансът на сините е само 2 точки и при успех Лудогорец ще се върне начело преди директния мач с Левски през уикенда. SPORTAL.BG

Наставникът на “орлите” Станислав Генчев залага на вратата на Пламен Илиев, а в защита Станислав Манолев, Антон Недялков, Рафаел Форстър и Сисиньо. В халфовата линия ще действат Стефан Баджи и Абел Анисе. Малко по-напред ще бъде Марселиньо, а по двете крила Джоди Лукоки и Вандерсон. Атаката ще бъде водена от Клаудиу Кещерю.

Русенци бяха разтърсени от оттеглянето на президента д-р Симеон Симеонов, но ще се опитат с добри игри да станат по-привлекателни за нови спонсори. Треньорът Людмил Киров няма проблеми с наказани и контузени футболисти и ще разчита на най-доброто. Дунав е в серия от четири поредни равенства, като за последно загуби с 1:3 от Локомотив в Пловдив. У дома Дунав има само една загуба – 1:4 от Левски.

Резултатът бе открит от гостите в 23-ата минута. Тогава Кешерю свали към Лукоки, който стреля към вратата, но ударът му бе блокиран от Росен Колев. Топката обаче се озова точно на крака на румънеца, който на празна врата нямаше как да сбърка за 1:0.

В края на полувремето дойде най-чистата ситуация за домакините през първата част. При едно центриране Ахмед Ахмедов стреля с глава, но ударът му мина над вратата на Пламен Илиев.

ДУНАВ – ЛУДОГОРЕЦ 0:1
0:1 Кешерю (23)

Съставите:

ДУНАВ: 21. Макенджиев, 18. Исаевски, 22. Милчев, 5. Николов, 29. Колев, 2. Инкоом, 11. Димов, 7. Лазаров, 8. Щерев, 99. Христов, 9. Ахмедов

ЛУДОГОРЕЦ: 23. Илиев, 11. Манолев, 3. Недялков, 90. Форстър, 4. Сисиньо, 12. Анисе, 25. Баджи, 84. Марселиньо, 92. Лукоки, 88. Вандерсон, 28. Кешерю