Станислав Генчев: Ние сме с 2-3 класи над Ференцварош и резултатът го показва

Наставникът на Лудогорец Станислав Генчев говори след успеха с 3:0, който “орлите” записаха над Ференцварош в Лига Европа. Младият специалист призна, че мачът се е развил според българските планове.SPORTAL.BG

“Един добър мач, даже много мач, за нашия отбор. Резултатът е много в наша полза, преди мача казахме, че сме 2-3 класи над тях, резултатът го показва. Радостен съм, мачът се разви, както ние искахме. Започнахме с ранен гол и продължихме да диктуваме развитието на мача. Бяхме направили стратегия за мача, исках да се възползваме от нашия опит, да достигаме с подавания до противниковата врата. Нямам информация Форстър да има два гола в един мач, ще го попитам. Важното е да постигаме целта си, миналия мач беше Кешеру, сега е Форстър.
Хубавото е, че стартираме с 2 победи и шест точки, Ференцварош може би остава назад в борбата за следващата фаза. Очервата се борбата да е между нас, ЦСКА (Москва) и Еспаньол. Щастлив съм, че Пламен Илиев доказа, че не случайно е национален вратар и пази изключително силно. Имахме време на полувремето да говорим точно как трябва да реагираме в играта след почивката и какво да направим след червения картин.

Гледам да изпълнявам моите задължения, както смятам за добре, всичко останало е в ръцете на ръководството на клуба. Неприятно е, когато имаме контузени футболисти, но имаме хора, които да ги заменят за мачовете, които ни предстоят. Пренастройката от Европа към местното първенство е трудна, най-хубавото е, че идва мач с Левски и стадионът също ще е пълен”, каза Генчев