Черно море свали Берое на земята (видео)

Отборът на Черно море победи с 2:0 Берое в мач от 12-ия кръг на efbet Лига. “Моряците” се възползваха по-добре от създадените ситуации на тежкия терен на стадион “Тича” и се поздравиха с трите точки. Гостите от Стара Загора могат да съжаляват, че си тръгват със загуба от Варна и не успяха да затвърдят добрите впечатления след победата над ЦСКА-София в предния кръг, тъй като през втората част на срещата имаха няколко положения за гол, с които можеха да изравнят резултата. Исмаил Иса и Мартин Минчев от дузпа бяха точни за домакините.

След равностойно начало на срещата постепенно домакините взеха инициативата. Във втората част на полувремето “моряците” стигнаха до няколко опасни влизания в наказателното поле на Берое и така се стигна до 38-ата минута. Тогава Васил Панайотов изведе зад защитата на съперника Исмаил Иса, който напредна в наказателното поле и от малък ъгъл простреля Пламен Колев.SPORTAL.BG

Малко преди последния съдийски сигнал за първата част Мартин Минчев можеше да удвои, но ударът му бе избит от Колев.

През втората част гостите се активизираха и на няколко пъти можеха да стигнат до изравняване. В средата на частта Зоран Йосипович удари гредата на домакините, а при добавката Генев не успя да се справи. На още няколко пъти Берое създаде суматоха в наказателното поле, но не успя да се възползва. Постепенно Черно море отново взе инициативата в края на мача и това даде резултат в 85-ата минута. Тогава Иса потърси Родриго в малкото наказателно поле, но халфът бе спънат от Александър Василев и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана младият Мартин Минчев и не сбърка.

С победата днес Черно море събра 18 точки и вече заема пета позиция в класирането. Същият актив има и Берое, но по-лошата голова разлика праща играчите на Александър Томаш на седмо място.