Преглед на водещите новини в спортните медии (България)

София. Преглед на водещите новини в спортните медии:

Домусчиев: Заляха ни с бира, пускаме жалби,пише на първа страница на вестник “Меридиан мач”. Босът на Лудогорец Кирил Домусчиев разкри, че фенове на Динамо са залели хора от делегацията на клуба с бира в ложата на „Максимир” по време на драмата в сряда вечер. „Подаваме жалби срещу рефера Цвайер и организацията на хърватите. Обиждаха ни на „цигани”. След всичко това ми идваше да се откажа”, допълни бизнесменът.
Румънски Фенове плюят по Пачурар Фенове на румънския Университатя (Клуж) нападнаха новото попълнение на ЦСКА Алекс Пачурар. Причината – той се е стреснал от незавидното положение в клуба и заради това е решил да избяга в България. „Пачурар даде много на Уни, но се скри и избяга в тежкия момент. Страх го е, защото този сезон като нищо можем да изпаднем. В София му дават големи пари и той веднага тръгна”, пише привърженик с псевдоним gica във форума на отбора от Клуж. Очаква се Пачурар да пристигне окончателно в София в петък и в събота да играе в контролата срещу гръцкия Атромитос. Той ще взема годишна заплата от 200 000 евро, докато в Румъния е получавал два пъти по-малко.
Посрещнаха словенците с хляб и сол Ръководството на ЦСКА даде официален обяд в чест на гостите от Мура и делегата на УЕФА от Андора. Те седнаха на по чаша бяло вино в ресторант „Веселото село” преди мача на „Васил Левски”. От страна на „червените” присъстваха изпълнителният директор на клуба Венцислав Живков, директорът на международния отдел Димитър Хаджиниколов и пресаташето Иван Ченчев. Мура бе представен от своя вицепрезидент Матей Пухан и спортно-техническия директор на словенците. Живков зарадва гостите с подаръци и артикули на ЦСКА. Хората от Мура бяха посрещнати за добре дошли с пита и сол, а след това и с наздравица.

Срамно! ЦСКА отпадна от словенци, пише на първа страница вестник “7 дни спорт”. Мура измъкна 1:1 на „Васил Левски” и направи червените за смях ЦСКА записа най-срамното си отпадане от европейските клубни турнири, след като бе отстранен от словенския Мура. Срещата реванш от турнира Лига Европа завърши 1:1, а седмица преди това в Словения двата отбора не си отбелязаха гол. ЦСКА поведе в резултата още в 18-ата минута с гол на Апостол Попов, До края на полувремето играчите на Стойчо Младенов обаче пропиляха няколко добри възможности. През второто полувреме ЦСКА игра много слабо и съвсем логично в 75-ата минута Фаич изравни. До края ЦСКА можеше да стигне до втори гол, но непростими пропуски лишиха червените от успех.
В Хърватия: Лудница на “Максимир” Медиите в Хърватия смятат, че Динамо Загреб е успял да елиминира Лудогорец във втория квалификационен кръг на Шампионската лига с голяма доза късмет и голът на Домагой Вида в осмата минута на добавеното време е бил истинско чудо. “Лудница на “Максимир”, съобщава в. “24 часа” и твърди, че е паднало някакво проклятие от стадиона на Динамо. “Какъв късмет за модрите! Динамо остава в Европа, Вида вкара в 98-ата минута”, пише в. “Ютарни лист”. “Трагикомичен Динамо се класира заради гол в осмата минута на добавеното време”, анализира интернет порталът tportal.hr.
Минев: Не мога да повярвам какво стана Националът Йордан Минев не можеше да повярва как Лудогорец е изпуснал златен шанс да елиминира Динамо. “Все още не мога да повярвам какво стана. Не мога да го проумея, неприятно ми е, но това е. Само искам да видите в коя минута ни вкараха третия гол. Щом е 98-ата минута, какво да коментираме повече. Освен това на корнера, след който падна голът, имаше аут, какво да говорим въобще. Видяхте след почивката как обърна свирката. Не знам какво го е накарало да компенсира, но няма право. На Дяков цялата му глава хлътна навътре, но въпреки това не дава червен картон на Самир, какво трябва – да му махне главата ли?” – ядосваше се Минев след мача.
Мура изхвърли ЦСКА от Европа, пише на първа страница на вестник “Тема спорт”. Комедийната трупа на “Титан” и Стойчо написа най-срамната евро страница в историята на клуба
ЦСКА записа най-срамната страница в евроисторията си. Червените отпаднаха от турнира Лига Европа след 1:1 на “Васил Левски” срещу словенския Мура. Това е резултатът от комедийната политика на “Армията”. Резилът вече стана пълен и необратим. Едва 4000 зрители изгледаха на живо двубоя с Мура. Това е един от двата най-слабо посетени мачове на ЦСКА в европейските клубни турнири. Стойчо Младенов нямаше голяма алтернатива в нападение заради наказанието на Ше-ридън и липсата на картотека за Платини. Затова той заложи на върха атаката на Анисе Абел. Преместването на мадагаскареца доведе до вътрешни рокади. Христо Янев изпълняваше ролята на плеймейкър зад “фалшивата деветка” на армейците. Мястото на Христо на левия фланг пък бе заето от доскоро контузения Антон Карачанакоб. В отбрана, както се и очакваше, Лукас Саша замени контузения Бандаловс-ки в зоната на десния бек. Още в началото на мача ЦСКА наложи натиск в търсене на бърз гол. Във 2-ата минута Карачанакоб проби отляво и стреля по диагонала, но вратарят Дракович внимаваше и улови удара му. Малко по-късно бившият футболист на Пирин отново пробва да изненада стража на гостите, но шутът му бе прекалено слаб. Атаките на ЦСКА се развиваха предимно по крилата. Анисе и Христо Янев постоянно се движеха и търсеха топката, като често разменяха позициите си. Това водеше до объркване в защитата на Мура, но възпитаниците на Стойчо Младенов не успяха да се възползват от голяма част от създадените ситуации. В 18-ата минута логичното се случи и ЦСКА вкара за 1:0. Армейците изпълниха заучено фаул и след кратко разиграване топката стигна до Нилсон, който центрира перфектно към Апостол Попов. 29-годишният централен бранител надскочи защитниците на Мура и с глава откри головата си сметка в Европа – 1:0 за ЦСКА. Малко по-късно привържениците на червените отново подеха словесна война срещу управлението на “Титан”, феновете .скандираха продължително “Вън боклуците от ЦСКА”. След попадението армейците продължиха да притискат съперника си в търсене на още голове. Стойчо Младенов нареди на Присо и Карачанакоб да разменят позициите си. В 34-ата минута камерунското крило на ЦСКА напредна по лявото крило и навлезе в наказателното поле на Мура. Точно преди Присо да отправи удар обаче, Майер изби топката, като за малко не си отбеляза автогол. Малко по-късно словенците застрашиха вратата на Черни. Йелич проби отдясно и подаде към фаич, който моментално стреля. Апостол Попов обаче се намеси перфектно и с шпагат блокира шута. В самия край на първата част Антон Карачанакоб развинти двама защитници на гостите и стреля мощно с левия крак, но покрай вратата на Дракович. И втората част започна с превъзходство и две-три добри ситуации за ЦСКА, които обаче не бяха отиграни подобаващо. В 53-ата минута Мура изпусна голям шанс за изравняване. Бохар бе забравен от червената отбрана при една контраатака на словенците. Нападателят се озова зад Нилсон и сам срещу Черни, стреля ниско, но шутът му премина на сантиметри покрай дясната греда. ЦСКА пък пропиля поредица от златни възможности чрез Анисе и Присо. Така се стигна до 76-ата минута, когато фаич бе изведен на добра позиция, измъкна се от защитата на червените и пусна топката покрай плонжиралия Черни -1:1.
Преговарят днес с още трима от Локо Пд ЦСКА ще преговаря днес с още трима футболисти на Локомотив Пд, след като Вече привлече от „Лаута” Бенжелюн, Сержинъо и Родригес. Това са гръцкият полузащитник Кирякидис, левият краен бранител Михаил Венков и бразилският нападател Тасио. Най-късно в събота ще е ясно дали някой от тях ще подпише с армейците. Всичко зависи от решението на Стойчо Младенов.
Батков изгледа двубоя в Сараево Собственикът на Левски Тодор Батков изгледа на живо снощния мач между Левски и Сараево. Първият двубой на “Герена” завърши 1:0 за сините. Той пристигна в столицата на Босна и Херцеговина вчера. Днес адвокатът ще се прибере в България заедно с отбора. Левски тръгва за София В 11:30 часа българско време от Сараево. Освен Батков в ложите на стадион “Асим ферхатович” бяха Иво Тонев, Дончо Донев и Константин Баждеков. Последният имаше тежката задача да отговаря за мерките по сигурността на отбора и привържениците на Левски. Той проведе разговор с ръководството на Сараево и делегата по сигурността на УЕФА по организационните въпроси около мача. Около отбора и треньорския щаб на сините бяха създадени изключителни мерки за сигурност. Те бяха ескортирани от четири полицейски автомобила и специалните части през града до стадион “Асим ферхатович” и обратно до хотела им. 500 полицаи следяха за реда по време на срещата, а още 1000 униформени охраняваха извън съоръжението. Направи впечатление, че “Кошево”, както местните наричат стадиона, е 8 изключително лошо състояние, въпреки че от босненския клуб го похвалиха като най-добрия стадион в страната. Той е с капацитет от около 34 хил. зрители, но едната от трибуните остана затворена, тъй като не отговаря на изискванията на УЕФА.